Лудогорец победи Берое с минималното 1:0 в двубой от 26-ия последен кръг от редовния шампионат на efbet Лига.

След безлично първо полувреме, разградчани вдигнаха темпото през втората част и успяха да стигнат до така ценното попадение, след като Бернард Текпетей (59') успя да се разпише.

Берое - Лудогорец: 0:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Лудогорец съвсем се откъсна на върха в класирането на първенството с актив от 64 точки, с 12 повече от втория ЦСКА. Берое се намира на 8-а позиция с 32 пункта.

Снимка 570053

Двата отбора започнаха равностойно срещата, като с всяка изминала минута разградчани се опитваха все повече и повече да наложат играта си в средата на терена.

В 5-ата минута Кирил Десподов напредна отляво и центрира в пеналтерията. Там Пиерос Сотириу се извиси над всички, но прати топката на сантиметри от лявата греда.

Снимка 570052

В 24-ата минута пък Сотириу бе на сантиметри от това да се възползва от нелепа грешка в защитата на Берое. В крайна сметка бранителите на старозагорци се справиха със ситуацията.

В следващите минути Лудогорец наложи играта си. Играчите на Берое от своя страна разчитаха на скоростни контраатаки, главно през средата на терена.

Снимка 570051

В 35-ата минута центриране отдясно стигна до Каули Оливейра. Футболистът засече подаването от воле, но прати топката прекалено неточно. Минута по-късно Оливейра отново дръпна спусъка, този път позицията му бе извън наказателното поле, но топката профуча покрай дясната греда.

Снимка 570049

В 40-ата минута Георги Динков стреля от дистанция и предизвика карамбол. Топката се удари в Игор Пластун, а след това в Сиам Бен Юсеф, а след това бе избита в тъч. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

През втората част Лудогорец продължи да стои по-добре на терена. Натискът на разградчани се увеличаваше с всяка изминала минута.

Снимка 570042

В 52-ата минута обаче домакините отговориха подобаващо. Бърза контра на заралии завърши с хубаво центриране на Давиде Мариани в наказателното поле. Там Джонатан Перейра се опита да отиграе технично, но Игор Пластун съумя да отклони отпката в корнер.

Снимка 570041

В 59-ата минута разградчани поведоха в мача. Каули Оливейра комбинира с Пиерос Сотириу. Кипърецът видя вдясно непокрития Текпетей. Нигериецът шутира силно с десния крак и прати топката между краката на Генадий Ганев за 1:0.

В 66-ата минута Гонзалвеш нахлу в наказателното поле и стреля от малък ъгъл, но Ганев спаси.

Снимка 570040

В 75-ата минута след опасна атака, топката се озова в краката на Текпетей, който се озова сам срещу вратаря. Той шутира по диагонала, но не уцели вратата на домакините.

Минута по-късно Алиун Фал бе изведен зад защитата на Лудогорец, а Серджио Падт тръгна да пресреща нападателя на Берое. Той прехвърли нидерландеца, но прати топката над вратата.

Снимка 570039

Във втората минута на продължението домакините сбърката при изнасяването на топката, тя попадна у Спас Делев, който влезе, стреля, но Ганев изби.