Лудогорец записа лесна победа над Арда в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Шампионите се наложиха с 4:1 като домакин на "Хювефарма Арена".

Възпитаниците на Станислав Генчев решиха всичко още през първото полувреме, когато реализираха чрез Икоко и на два пъти Сотириу.

Спас Делев отбеляза, но само за да направи загубата на тима си малко по-почетна. През второто полувреме Кирил Десподов се разписа от перфектно изпълнен пряк свободен удар.

След този мач, Лудогорец е с 10 точки пред Черно море и ЦСКА. "Червените" играят по-късно тази вечер с Локомотив (София).Aрда е на 9-ото място с 18 точки.

Снимка 555777

Срещата започна с изненадващ устрем на кърджалии. Спас Делев получи дълга топка, Пинас сгреши и не успя да отиграе и звездата на гостите напредна сам срещу вратаря и реши да стреля от границите на наказателното поле с по-неудобния си ляв крак, но топката мина покрай вратата.

Минута по-късно Арда поиска дузпа заради сблъсък на Делев с Пластун, но реферът бързо отмина ситуацията.

Лудогорец - Арда, развой на срещата по минути

"Орлите" са три от три у дома срещу гостите от Кърджали

В 7-ата минута, шампионите бързо попариха устрема на кърджалии. Икоко получи вдясно много добър пас от Мавис Чибота и от малък ъгъл с десния крак прати топката в далечния ъгъл на вратата, въпреки че изглеждаше, че ще подава. Стражът на Арда Иван Караджов не успя да се намеси и допусна ранен гол в мрежата си.

Половин час след началото на мача, Чибота намери Икоко, който напредна отдясно и центрира към Сотириу. Нападателят с глава порази мрежата на Караджов. Първоначално реферът отсъди засада при паса към конгоанеца и попадението не бе зачетено. След намесата на ВАР решението бе променено и голът бе признат - 2:0 за Лудогорец.

Снимка 555779

В 36-ата минута, гостите намалиха резултата след като Христо Иванов намери Спас Делев, който се завъртя и отправи великолепен изстрел с левия крак от позиция извън наказателното поле. Падт не успя да се намеси и бе принуден да извади топката от мрежата си.

В 41-ата минута, надеждите на кърджалии бързо бяха попарени. След грешка в отбраната на играчите синьо, Кирил Деспов се понесе по лявото крило, елиминира няколко съперника и пусна прецизен пас към Сотириу. За нападателя остана по-лесното - навлезе в наказателното поле, стреля премерено с левия крак, за да разстреля вратата на Караджов за 3:1.

Снимка 555778

През втората част темпото на игра спадна. В 51-ата минута, от Арда поискаха дузпа след като съприкосновение на Каули с топката. Гостите претендираха, че играчът на Лудогорец е играл с ръка, но съдията бе категоричен, че няма такава.

В следащата атака, Чибота опита подаване в наказателното поле, Кики отклони с ръка. Главният рефер сам изгледа ситуацията и прецени, че няма основание за 11-метров наказателен удар, въпреки че първоначално свири такъв.

В 59-ата минута, капитанът на домакините Кирил Десповод изпълни пряк свободен удар, топката влетя директно в далечния ъгъл - 4:1 за "орлите".