Лудогорец започна по убедителен начин официалните мачове през 2022 година. Шампионите се наложиха с 4:0 като гост на Арда в отложен мач от 4-ия кръг.

По този начин, разградчани се откъснаха на 5 точки от втория ЦСКА, който по-късно играе с Локомотив (София).Попаденията за Лудогорец станаха дело на Сотириу, Шоу, Каули и Алекс Сантана.

Дебют за шампионите направи Спас Делев, който доскоро играеше именно за състава на Арда. Публиката в Кърджали прие с освирквания бързоногия играч, въпреки привидно приятелската раздяла. Срещата започна убедително за Лудогорец.

В 7-ата минута, с първия си удар в мача, шампионите поведоха. След хаотични първи минути, Спас Делев намери добре Шакил Пинас, той напредна отляво и центрира остро, успоредно на голлинията към Пиерос Сотириу, който между трима играчи на домакините, засече с глава и разстреля мрежата на Християн Василев за 1:0.

Арда - Лудогорец, развой на срещата по минути

Двата отбора ще се изправят един срещу друг днес на "Арена Арда" от 14:15 часа

Пет минути по-късно, Пиерос Сотириу отигра топката в наказателното поле и върна към Каули Оливейра, който от границите на наказателното поле отправи мощен удар за 2:0.

В 23-ата минута, Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар, Пластун отклони към Сантана, който и с доза късмет насочи топката между тотално обърканата защита на домакините, за да стане резултата 3:0.

В 38-ата минута, всичко в този мач беше решено. Кирил Десподов центрира от корнер, Шоу напълно необезпокояван засече с глава и прати топката в далечния ъгъл на Василев, за да стане резултата 4:0. През втората част, Лудогорец рязко намали темпото.

Сотириу подаде към Десподов в 56-ата минута в наказателното поле, капитанът върна към нападателя, който вкара топката в мрежата. След намесата на ВАР, беше отсъдена засада на кипърския играч и попадението не бе зачетено.

До края на мача, тимът на Стамен Белчев наложи натиск, но така и не се стигна до нищо опасно пред вратата на Падт.