Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 456
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

90+1′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Карачанаков се отчете с невероятна акция, напредна и намери в наказателното поле Тасев, който асистира на Бенгюзов, който сложи точка на спора в този мач!

90′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Ротариу центрира, Вердон свали, а Каули отбеляза за 3:4.

89′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десподов е точен за 2:4!

87′

Дяков фаулира Чибота и съдията Ел Хатиб не се поколеба да посочи бялата точка!

78′

Мохамед Брахими бе заменен от Иван Тасев.

78′

Преслав Йорданов отстъпи мястото си на Станислав Костов.

77′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Ротариу подаде на Оливие Вердон, който насочи топката от дистанция, Хенгелман не успя да се намеси и допусна попадение за 1:4.

71′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Какво се случва с Лудогорец? Преслав Йорданов изведе Мохамед Брахими, който напредна и вкара топката в мрежата, първоначално попадението не бе зачетено заради несъщестуваща засада, която бе покрита с поне 1,5 метра от Теризев. След намесата на ВАР, попадението бе зачетено - 0:4!

69′

Ихинио Марин бе заменен от Чибота.

63′

Петър Занев се контузи, но ще успее да продължи мача.

52′

Десподов стреля от последвалия фаул, но Хенгелман нямаше проблеми да улови.

51′

Дяков получи жълт картон

48′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Карачанаков напредна по левия фланг и намери Брахими, който непокрит овладя и стреля с десния крак от около 10 метра, за да шокира напълно домакините за 0:3!

46′

Шоу бе заменен от Алекс Сантана.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

42′

Владеене на топката: Лудогорец: 74%, Пирин: 26%.

38′

АВТОГОЛ НА ЛУДОГОРЕЦ! Станоев намери вляво Брахими, който се размина с топката, но за сметка на това Вердон го направи и си вкара нелеп автогол за 0:2.

31′

Десподов стреля от около 25 метра от фаул, Хенгелман се намеси и изби в корнер, след който не последва нищо опасно.

Снимка 557201

23′

Жълт картон за Мохамед Брахими

15′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Брахими напредна отдясно, Пинас изби решително в корнер. Антон Карачанаков изпълни, а Христофор Хубчев се извиси и засече с глава и стреля. Топката първо се удари в гредата, но после влезе коварно в мрежата на Кахлина, който не успя изобщо да реагира за 0:1.

9′

Масиран натиск на домакините. Шакил Пинас прати чудесно подаване успоредно на голлинията, но там нямаше негов съотборник, който да засече и само да насочи топката в мрежата.

5′

Десподов центрира в наказателното поле, вратарят на Пирин изби, но е имало и засада.

1′

64. Доминик Янков 23. Ивайло Тодоров

Лудогорец приема Пирин (Благоевград) в последен двубой от 19-ия кръг на efbet Лига. Мачът на "Хювефарма Арена" започва в 16:30 часа.

Излиза отборът с най-добрата атака срещу този с най-слабата защита в първенството, а това е гаранция за голове. "Орлите" имат реализирани 43 попадения до момента, докато благоевградчани са с 32 допуснати гола.

За домакините Антон Недялков, Бърнард Текпетей, Жосуе Са и Алекс Сантана продължават да са с травми и пропускат днешния двубой, докато Шакил Пинас остава под въпрос до последния момент. Сисиньо и Елвис Ману пък са наказани и също няма да бъдат на разположение на треньора Станислав Генчев.

Миналата седмица тимът записа нулево равенство срещу датския шампион Мидтиланд в последен мач от груповата фаза на турнира Лига Европа. Разградчани вече нямаха шанс да се класират за елиминациите и играеха за честта.

Голаджия на Лудогорец пропуска следващите два мача

Пиерос Сотириу е с травма

В последния кръг на първенството Лудогорец увеличи преднината си пред втория ЦСКА на 9 точки, преди "червените" да намалят изоставането си на шест след победата с 2:0 над Черно море в неделя. Днес обаче шампионите отново могат да дръпнат пред столичани с девет пункта при победа.

Пиерос Сотириу пък е играчът във форма в момента, след като има 5 гола в последните си 3 срещи в елита. В същото време Лудогорец продължава да не стъпва накриво в шампионата като домакин и е допуснал само 2 гола на "Хювефарма Арена".

В лагера на Пирин няма да може да разчитат на капитана Станислав Манолев, който е наказан за днешния сблъсък.

"Орлетата" обаче взеха важна точка след раздялата с Уорън Фийни в миналия кръг, когато стигнаха до 1:1 срещу ЦСКА. Сега обаче тимът ще търси първа победа като гост в шампионата.

След срещата с "червените" временният наставник на "орлетата" Радослав Митревски заяви, че е "трудно за играчите, но Пирин колкото и да е разклатен, винаги се е оправял в такива моменти". Манолев пък бе на мнение, че тимът има шанс да навакса изоставането с точките.