Лудогорец победи Ботев (Пд) в последния мач от 9-ия кръг на Първа лига. Домакините търсеха задължителни три точки, за да не изостават от лидера в класирането ЦСКА и в крайна сметка го постигнаха.

Двубоят в Разград завърши при резултат 2:1.

Снимка 313274

За домакините точни бяха Марселиньо и Пластун, а гостите поведоха в резултата след попадение на Балтанов още в края на 5-ата минута. Капитанът на "канарчетата" бе точен от дузпа.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Лудогорец - Ботев (Пловдив) 2:1! Обратът е факт, гол на Пластун!

Капитаните с голове в мача

Домакините бяха стъписани още в самото начало, след като получиха гол в мрежата си преди да са изтекли и 10 игрови минути.

В 4-ата минута Терзиев наруши правилата в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Балтанов, който не сгреши, давайки преднина на тима си в срещата.

Ботев продължи да атакува шампионите и да опитва центрирания в полето на съперника от всяка възможна ситуация.

Малко по малко разградчани взеха нещата в свои ръце и натиснаха опонента си.

Снимка 313278

Далечните, балонни центрирания и няколкото поредни корнера в полза на състава обаче така и не доведоха до очаквания гол във вратата на "канарите".

В самия край на полувремето Кешеру пропусна да се разпише от непосредствена близост, при поредното разбъркване в полето на Ботев (Пловдив).

Само три минути след почивката Марселиньо бе точен за 1:1, връщайки тима си в срещата.

Последваха нови силни минути за домакините, но те така и не успяваха да стигнат до 100%-во положение в половината на съперника.

"Орлите" изпълниха редица ъглови удари, но снажните бранители на гостите се справяха с всяко едно предизвикателство, предложено от атакуващите футболисти на "зелените".

Девет минути преди последния сигнал Пластун направи обрата пълен, разписвайки се за крайното 2:1.

Така Ботев регистрира първата си загуба като гост от началото на сезона, а Лудогорец продължава битката с ЦСКА за първото място в класирането.