Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:

Игор Тиаго откри резултата след попадение с глава след ъглов удар.

80′

Локомотив се отбранява със сетни сили.

65′

Домакинте удариха греда, след като Гонсалвеш сложи топката на главата на Игор Тиаго, който нацели напречния стълб.

63′

Гостите можеха да шокират домакините, след като Карлос Франса направи страхотен пробив по десния фланг и след това се озова сам срещу Серджио Падт, но не успя да го преодолее.

45′

Вторите 45 минути стартираха.

45′

Лудогорец и Локо оставиха интригата за вторите 45 минути.

45′

Малко преди почивката гостите останаха с човек по-малко. Футболистът на Локо Селсо Рапосо беше изгонен със скандален второ жълт картон. Отново съдийска помощ за Лудогорец! Докога ще продължава това?

32′

Дейвид Малембана след центриране имаше отлична възможност да открие, но бранител на Лудогорец постави тяло пред топката преди да бъде нанесен удар към вратата на Падт.

Снимка 615287

Източник: startphoto.bg

23′

Отменен гол за Лудогорец. Разградчани разиграха топката пред наказателното поле на Локомотив и топката стигна вдясно за Пипа. Бекът върна добре към Спас Делев, който шутира, а Тиаго прескочи топката, след което влетя във вратата на Гайе. Ситуацията беше прегледана чред ВАР и голът беше отменен.

Снимка 615289

18′

Домакините стигнаха до нов шанс за гол, но Бубакар Гайе се намеси решително. Кирил Десподов наказа грешка на Лука Иванов и се промъкна зад младия бранител, след което шутира, но  но гамбийският вратар се придвижи до голлинията и в последния момент я боксира встрани.

8′

Текпетей получи топката, която беше изчистена от отбраната на Локомотив, но беше отбита и отиде в Пьотровски. Полският халф нанесе силен удар по земята с десния крак, но Гайе с тяло парира удара му.

5′

Първите минути бяха опознавателни, като домакините от Разград владееха инициативата и дадоха заявка, че ще търсят трите точки.

1′

Здравейте с живото предаване на сблъсъка от елита между Лудогорец и Локомотив София.

1′

77. Кайо Видал Роча

Лудогорец приема Локомотив (София) в мач от 27-ия кръг в efbet Лига. Сблъсъкът на "Хювефарма Арена" стартира в 18:45 часа. При успех днес, "орлите" ще излязат на първото място преди мача на ЦСКА с Пирин в Благоевград.

Домакините имат проблеми с контузени, като последният такъв е Дени Групер, който се присъдени към дългия списък на играчи, лекуващи травми, в лазарета. Там са още капитанът Антон Недялков, Тодор Неделев, Рик Джонатан, Диниш Алмейда и Доминик Янков. Педро Нареси пък е наказан и също ще пропусне днешната среща.

Ботев (Враца) - Черно море 0:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

От своя страна "железничарите", които в последния кръг победиха Пирин, все още имат теоретичен шанс за участие в първата шестица в плейофите, но изостават на шест точки от шестия Локомотив Пловдив и нямат право на грешки.

Първият мач през сезона завърши с успех на Локомотив (София), което е и една от двете загуби на Лудогорез през кампанията.