Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:

Лудогорец победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в efbet Лига

Локо (Пловдив) издържа само едно полувреме в Разград

Победата за "орлите" не дойде никак лесно

90′

Греда за Лудогорец! Спас Делев стреля технично от границата на наказателното поле, но нацели страничния стлъб.

87′

ГОЛ! 2:0! КАУЛИ! Крилото на Лудогорец напредна по левия фланг, комбинира страхотно със Сотириу и с техничен удар удвои преднината на своя отбор.

85′

Жълт картон за Милош Петрович

78′

ГРЕДА за Локомотив! Ивайло Димитров засече с глава центриране отдясно, Симон Слуга нямаше какво да направи, но топката не пожела да влезе във вратата на Лудогорец и се отби от десния страничен стълб!

72′

Бабакар Дион е заменен от Ивайло Димитров

70′

Карагерен центрира опасно от корнер, но Преслав Боруков и Бидунга се разминаха на сантиметри от топката. Лудогорец оцеля в тази 70-та минута.

66′

Доминик Янков е заменен от Каули Оливейра

60′

Шанс за Лудогорец! Доминик Янков изведе Тисера сам срещу Пиргов. Аржентинецът надбяга Бидунга и опита да прехвърли стража на гостите, но изпълнението му бе разочароващо.

52′
Снимка 581067

Източник: startphoto.bg

50′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! ТЕКПЕТЕЙ! 1:0! Домакините организираха бърза контраатака, след като отнеха топката от Димитър Илиев в своето поле. Бернард Текпетей получи пас на десния фланг, навлезе навътре и с шут по земя извън наказателното поле остави Пиргов безпомощен. В зародиша на атаката останаха съмнения за нарушение срещу Димитър Илиев, но Никола Попов посочи, че такова няма.

48′

Пиер Зебли получава жълт картон.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45+3′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Три минути продължение

Снимка 581062

44′

Страхотна възможност за гостите! Сисиньо се засуети на фланга и топката му бе отнета от Георги Каракашев, който достави пас към Димитър Илиев около точката на дузпата. Нападателят на "железничарите" стреля от движение, но топката премина над вратата.

37′

Карагерен спря с ръка опасна атака на домакините. Лудогорци поискаха втори жълт картон за футболиста на Локомотив, но Никола Попов правилно подмина ситуацията.

25′

Опасна атака на Лудогорец по десния фланг. Рик Джонатан изведе Сисиньо по крилото, но Райън Бидунга и Мартин Паскалев с дружни усилия спряха набега на капитана на "орлите".

21′

Жълт картон за Бирсент Карагерен.

Снимка 581063

20′

Владеене на топката: Лудогорец: 55%, Локомотив (Пловдив): 45%

15′

Тисера, Доминик Янков и Текпетей комбинираха на късо разтояние пред наказателното поле на Локомотив. Стигна се до изстрел към вратата на гостите, но твърде слаб и неточен.

7′

Равностойно начало на мача. Домакините от Разград владеят малко повече топката, но до момента липсват положения и пред двете врати.

1′

95 Каули Соуса

Лудогорец и Локомотив (Пловдив) се изправят един срещу друг в двубой от втория кръг на efbet Лига. Срещата на "Хювефарма Арена" започва в 21:00 часа, а главен съдия ще бъде Никола Попов.

Разградчани, без да допуснат гол, отстраниха черногорският Сутиеска - 2:0 на терена в Разград и 1:0 на "DG Арена" в Подгорица". Между двата квалификационни мача за Шампионска лига постигна победа над новака Септември с класическото с 3:0.

Треньорът на Шамрок: Не се страхуваме от Лудогорец, свикнахме да печелим и целта ни е да победим

"Повишихме и коефициента си, затова и сега имаме добър шанс за нещо в евротурнирите"

Това са все чудесни новини за началото на поредния напрегнат сезон на "орлите" и наставникът им Анте Шимунджа. Днес разградчани срещу съперник който ги е огорчавал в последните няколко сезона най-много, включително и на този терен, шампионите се очаква да бъдат пак безкомпромисни, макар да не играят на пълният си максимум.

Локомотив (Пловдив) пък надви Пирин (Благоевград) с 2:1 след обрат в първия си мач от сезон 2022/23. Воденият от Александър Томаш тим отбор допусна ранен гол, дело на Станислав Костов.

Локомотив (Пловдив) e все по-близо до Радослав Цонев

В момента бившият футболист на Левски е свободен агент

Пловдивчани обаче бързо изравниха чрез Преслав Боруков, който се възползва от отлична асистенция на Бирсент Карагарен. Именно Карагарен донесе успеха на Локо през втората част и така "смърфовете" започнаха сезона с три точки.