Турнир: Суперкупа на България Стадион: Зрители: Мачът се играе без публика

КРАЙ НА МАЧА! ЛОКОМОТИВ ПД СПЕЧЕЛИ СУПЕРКУПАТА НА БЪЛГАРИЯ!

Локо (Пд) надигра Лудогорец и заслужи втора в историята си Суперкупа на България!

Димитър Илиев се превърна в големя герой за "смърфовете"

88′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 0:1!! ДИМИТЪР ИЛИЕВ! И когато всички мислеха, че финалът за Суперкупата ще бъде решен от дузпи, в епицентъра на събитията ярко заблестя футболист №1 на страната за 2019 година - Димитър Илиев. Локо (Пд) съкруши своя опонент с брилянтна триховодва комбинация в 88-ата минута. Диниш Алмейда пусна за Карагерен, който с едно докосване продължи за Илиев. Капитанът на Локо пое кълбото директно от въздуха и с много точен изстрел не остави никакъв шанс на Ренан!

86′
Снимка 490664

82′

Още една промяна за Лудогорец. Мавис Чибота бива заменен от Доминик Янков.

81′

Парвиз Умарбаев центрира в наказателното поле на Лудогорец в 81-ата минута, Диниш Алмейда стреля с глава, но неточно над напречната греда в аут.

77′

Дебют с "черно-белия" екип за Георги Минчев, който заменя Анте Аралица.

75′
Снимка 490666

72′

Традиционен жълт картон и за Анте Аралица.

71′

Драгош Григоре получава жълт картон.

71′

Козмин Моци пък ще компенсира липсата на Икоко. Вместо него излиза Дан Битон.

70′

Светослав Дяков се появява на терена и заменя Алекс Сантана.

68′

КАРАГЕРЕН! Гостите продължиха да пропиляват положения с лека ръка. В 68-ата лошо избита топка попадна в краката на Карагерен, който имаше цялото време да си нагласи кълбото по подходящия начин, но и той не преодоля перфектния днес Ренан.

Снимка 490668

66′

ИКОКО Е ИЗГОНЕН! Ситуацията за Локо ставаше все по-добра, след като в 66-ата минута домакините от Лудогорец останаха с човек по-малко. Джордан Икоко изпусна нервите си и удари без топка Лукас Масоеро, което му костваше и оставането в мача.

64′

ГОЛЯМ ШАНС ЗА ЛОКО!! Селекцията на Бруно Акрапович се задържа за известно време в наказателното поле на Лудогорец, като всичко завърши с прострелен пас от Карагерен за Салинас. Нисичкият бразилец насочи точно в тялото на реагиралия по перфектен начин Ренан дос Сантос,а при опита за добавка, изстрелът на Аралица срещна бедрото на Икоко. От лагера на пловдивчани поискаха дузпа, но реферът Чинков остана безмълвен.

61′

Официално предупреждение за Мавис Чибота.

57′

АРАЛИЦА!! "Смърфовете" от Пловдив съжаляваха горчиво за пропуснат голов шанс в 57-ата минута. Умарбаев проби през центъра, след което подаде за непокрития Аралица. Хърватинът се забави с обработката на топката и ударът му срещна тялото на Григоре.

Снимка 490669

56′

Промяна в лагера на Лудогорец. Клаудиу Кешеру се появява в игра, а терена напуска Жоржиньо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

АРАЛИЦА!! Силните мигове за "черно-белите" продължиха. Буквално следващата локомотивска атака отново вещаеше проблеми за Лудогорец. Лукас Салинас центрира перфектно за Аралица, намерил топката от воле. Тук обаче с решителна намеса блесна Ренан дос Сантос.

Снимка 490670

43′

ОТМЕНИХА ГОЛ НА ЛОКОМОТИВ!!! В 43-ата минута "смърфовете" ликуваха, след попадение на Томашевич, но и те бързо бяха попарени от вдигнатия флаг на страничния съдия. Цялата работа свърши Парвиз Умарбаев, който проби в полето на разградчани и стреля от малък ъгъл. Топката се отклони в защитник на Лудогорец и влизаше в мрежата. Тогава обаче контакт с нея осъществи намиращият се в засада Йосип Томашевич, продължил в мрежата с глава, оказало се и голяма грешка!

40′

Малко преди почивката, гостите от Локо имаха добра възможност да се доберат до лидерството. Салинас показа техника на малък периметър, след което комбинира с Илиев. Благодарение на рикошет в тялото на Сантана, кълбото стигна до Аралица, опитал да сюрпризира Ренан със задна ножица.

39′

Мавис Чибота се освободи елегантно от съпротивата на Диниш Алмейда, но последвалият му изстрел беше изключително разочароващ.

31′

Мавис Чибота имаше сериозни претенции към главния съдия Чинков, който според него неправилно е отсъдил аут за Локо (Пд), вместо корнер за Лудогорец.

24′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Милош Петрович, който наруши правилата срещу Дан Битон.

19′

ОТМЕНЕН ГОЛ НА ЛУДОГОРЕЦ!!! Селекцията на Павел Върба стигна до попадение в 19-ата минута. Битон стреля отдалеч, Луков не се намеси добре, а Жоржиньо сътвори головата добавка. Радостта му обаче не бе дълга, тъй като се оказа, че бившият играч на ЦСКА е бил в положение на засада.

15′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Неочакван проблем застигна треньорския щаб на Локомотив (Пд) в 15-ата минута. Тогава Абел Анисе скочи безразсъдно за висока топка с Петър Витанов, и въпреки, че именно африканецът падна на тревата, по-тежките последствия се оказаха за българския халф. Това доведе и до неговата принудителна смяна с Давид Малембана.

Снимка 490671

6′

Опасно в полето на Локо стана в шестата минута, когато Мартин Луков изчисти в невралгична зона центриране на Жоржиньо. За щастие на "смърфовете", не се намери футболист в зелено, който да отправи евентуален голов изстрел.

2′

Откриващата атака в битката за отличието заслужаваше внимание. След бързо предвижване на кълбото, гостите от Локомотив стигнаха до възможността Анте Аралица да подава към дузпата за Илиев. В точния момент обаче пасът бе пресечен от капитана на Лудогорец - Георги Терзиев.

1′

82. Иван Йорданов 19. Георги Минчев

Футболният сезон в България ще бъде открит официално с финала за Суперкупата на страната. На "Хювефарма Арена" в Разград, един срещу друг се изправят шампионът на страната Лудогорец и носителят на националното отличие Локомотив (Пд).

Това ще е 17-ото издание на тази надпревара, като "орлите" ще опитат да спечелят рекорден пети трофей, докато пловдивчани ще търсят втори такъв. Това ще е повторение на миналогодишния мач за Суперкупата, когато "орлите" се наложиха с 2:0.

Върба: Вярвам в победата над Локомотив (Пд)

"Кешеру е готов за финала, също така и Алекс Сантана"

Макар и за сравнително кратко време, отборът на Лудогорец претърпя промени. "Зелените" бяха напуснати от своя лидер Марселиньо, а тежка контузия получи друг от основните играчи Вандерсон. Новите попълнения пък са офанзивните състезатели Бърнард Текпетей и Алекс Сантана.

Лудогорец влиза в историята при пета Суперкупа на България

"Орлите" стават едноличен лидер по спечелени трофеи

Готови за днешния финал след травми са Клаудиу Кешеру и Абел Анисе. Стефан Баджи и Сисиньо пък изтърпяват наказания.

Групата на Локомотив (Пловдив) за мача в Разград

Вижте избраниците на Бруно Акрапович

Локомотив (Пд) запази основния си състав, като дори подсили конкуренцията с нападателя на Царско село - Георги Минчев. Пред "смърфовете" имаше сериозна пречка за провеждането на качествена подготовка, тъй като Илко Пиргов, Бирсент Карагерен и Димитър Илиев дълго време се възстановяваха от заразата с COVID-19 след финала за Купата на България.

Бруно Акрапович: Носителят на Суперкупата ще бъде излъчен след дузпи

"Със сигурност ще се получи хубав мач"

Битката за трофея ще се ръководи от Волен Чинков, с помощници Дениз Соколов и Димитър Стоилов. Четвърти арбитър е Драгомир Драганов, а съдийски наблюдател ще е Костадин Стоичков.