106′
Турнир: Суперкупа на България Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители: 21342
106′

КРАЙ НА МАЧА!

105′

Вердон е точен. Лудогорец е носителят на Суперкупата!

104′

Асен Митков пропусна

103′

Игор Тиаго вкара

102′

Билал Бари не остави шанс на Падт.

101′

Сисиньо вкара!

100′

Хосе Кордоба е точен!

99′

Пламен Андреев спаси удара на Рик Джонатан.

98′

Марин Петков копна леко топката и Падт спаси.

97′

Каули също е точен.

96′

Ивелин Попов е точен от първата дузпа!

90+5′

КРАЙ НА РЕДОВНОТО ВРЕМЕ, СЛЕДВАТ ДУЗПИ!

90+2′

ГОООООООООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Петрис получи вдясно и даде пас към Роналдо. Бразилецът отигра много лошо, но топката се върна към Ван дер Каап, който съсече защитата на шампионите за 2:2!

87′

От Левски имат претенции за дузпа след като Падт фаулира Петрис, но според Кабаков, не е имало основания за 11 метров наказателен удар.

84′

Уелтън бе заменен от Марин Петков.

83′

Миланов отстъпи мястото си на Асен Митков.

76′

Ван дер Каап получи жълт картон за нарушение срещу Джонатан.

75′

Краев бе заменен от Ивелин Попов.

72′

ГООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Кирил Десповод е точен от бялата точка!

70′

Дузпа в полза на Лудогорец. Пламен Андреев задържа повелия топката Игор Тиаго и реферът отсъди 11-метров наказателен удар.

68′

ГОООООООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Антон Недялков проби по лявото крило и пусна успореден пас към Кирил Десподов, който засече и разстреля мрежата на "сините"!

67′

Илиян Стефанов бе заменен от Билал Бари

59′

Пламен Андреев спаси хубаво положение пред Каули като не му позволи да застраши вратата му. Чудесна изява на младия вратар.

Снимка 586077

Източник: startphoto.bg

56′

Илиян Стефанов опита акробатично изпълнение, но е имало и засада при положението, при което топката прелетя в аут.

54′

Шанс за шампоните! Десподов натигра Цунами в наказателното поле и опита удар от малък ъгъл, но неточно.

46′

Илиян Стефанов получи жълт картон.

46′

Бернард Текпетей бе заменен от Рик.

46′

Тиссера отстъпи мястото си на Тиаго Родригес.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

41′

ГОООООООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Роналдо отигра по дясното крило и подаде отлично към непокрития Георги Миланов. Халфът на "сините" мигновено отправи удар пред дъгата на наказателното поле, вкарвайки фантастичен гол.

28′

Греда за "сините"! Миланов центрира много коварно, топката уцели гредата, след което се върна във Филип Кръстев, но Падт спаси.

26′

За разлика от головете, жълтите картони валят на Националния стадион, Текпетей също бе санкциониран след като препъна Петрис.

25′

Краев също е санкциониран в жълто.

23′

Вердон задържа Уелтън, след което Кабаков отсъди фаул. Играчът на Лудогорец изрази бурно яростта си и получи жълт картон. Няколко негови съотборника се причтичаха да го успокояват, но спорът му с рефера продължи известно време.

14′

Филип Кръстев подаде отличен пас към Илиян Стефанов, който сам срещу Падт, вкара топката в мрежата. Попадението не бе зачетено заради много тънка засада. ВАР потвърди решението на рефера.

11′

Роналдо падна в наказателното поле след съприкосновение с Недялков. "Сините", както и публиката поискаха дузпа, но реферът Кабаков е непоколебим - нарушение няма.

10′

Много битка в първите 10 минути на мача. Все още няма удар по посока на нито една от двете врати.

Снимка 586068

6′

Хосе Кордоба и Кирил Десподов се сблъскаха при въздушно единоборство. Реферът Кабаков прецени, че защитникът на "сините" е нарушил правилата и го сакционира с жълт картон.

Снимка 586073

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

Националният химн звучи на стадион "Васил Левски" преди началото на срещата.

1′

90 Спас Делев 88 Марин Петков

Днес ще се изиграе финалът за Суперкупата на България, в който един срещу друг ще се изправят шампионът на страната Лудогорец и притежателят на Купата на България - Левски. Двубоят ще се играе на националния стадион "Васил Левски" от 20:00 часа. При равенство след редовното време ще се пристъпи директно към дузпи. Всеки отбор ще има право да извърши по пет смени, като играта има право да се спира до три пъти. Мачът ще бъде ръководен от най-добрият български съдия Георги Кабаков.

През миналия сезон Лудогорец загуби от Левски в полуфиналите за Купата на България, което позволи на "сините" да се изправят срещу ЦСКА във важния финал, спечелен с 1:0. Столичани победиха Лудогорец първо в Разград с 3:2, а след това и с 1:0 на "Герена". "Орлите" пък спечелиха своята 11-а титла в efbet Лига.

Шимунджа: Свикнали сме да играем срещу много фенове на опонентите

"За нас е мотивиращо"

Представеният преди дни нов защитник на Лудогорец Фон Витри ще бъде на разположение на наставника Анте Шимунджа за днешния двубой. Специалистът обаче няма да може да разчита на Доминик Янков и Клод Гонсалвеш.

В същото време от състава на Левски отпада основният защитник Сонко Сундберг, който си изкара меко казано глупав червен картон в срещата с Ботев (Враца) от последния кръг в шампионата. Станимир Стоилов ще разчита на всички останали футболисти. Вчера специалистът заяви, че се надява крайният изход на двубоя да се реши в редовното време и да не се стига до изпълнение на дузпи.

Станимир Стоилов: Без Левски няма шоу

"Сега е моментът за нов трофей"

В последните си мачове от efbet Лига шампионите от Разград победиха много трудно с 3:2 като гости тима на Черно море. Левски също гостуваше, но на Ботев (Враца). Възпитаниците на Станимир Стоилов взеха трите точки след победа с 2:0.

Поради големия интерес към футболната среща, от Българската професионална футболна лига призоваха феновете да заемат своето място по-рано, за да се избегне струпване по входовете непосредствено преди началото на двубоя.