За пореден път той няма късмет пред вратата на съперника.

Влезлият като резерва вратар Ангелов спасява.

Единайсеторката на домакините претърпява няколко нови промени наведнъж.

Само няколко са корекциите на Киров в състава на гостите.

65′

Страхотно двойно спасяване на Ренан!

Той се справя отлично с изстрел от далечна дистанция, а след това спира и мощен шут на Долапчиев.

60′

Домакините позволяват на съперника си да атакува.

Лудогорец се прибра в своята половина.

55′

ГОЛ!

4:0!

Исаевски отклонява топката, в опит да спаси вратаря си от напрежение в полето му.

Кълбото обаче попада на пътя на Сисиньо, който стреля точно.

Преднината на шампионите е увеличена.

52′

Добър опит на Долапчиев.

Изстрелът му преминава покрай рамката на вратата, пазена вече от Ренан.

50′

Множество промени в целия състав на домакините.

Заменен е и вратарят Владислав Стоянов.

На негово място се включва Ренан.

45′

Играта е подновена.

45+2′

Първото полувреме премина при подчертаното надмощие на шампионите. Те установиха контрол над събитията на терена и не пропуснаха възможността да стигнат първи до откриване на резултата.

Още в 6-ата минута Марселиньо подаде добре за Вандерсон, който стреля технично. За негово съжаление диагоналният му удар срещна лявата греда зад Макенджиев.

Само 4 минути по-късно Марселиньо застана зад топката при поредното статично положение за "орлите". Националът стреля много прецизно, като въпреки намесата на Макенджиев, кълбото попадна в мрежата за 1:0.

Натискът на домакините продължи, докато гостите имаха само две контраатаки, с които не застрашиха сериозно Владо Стоянов.

В 24-ата минута пас към Кешеру бе превърнат от нападателя в забележителен акробатичен изстрел към целта, но Макенджиев се отчете с добра намеса. Страничният арбитър пък бе вдигнал флага си, маркирайки засада на румънския голаджия.

Четири минути по-късно топката отново бе в мрежата на русенци, но за пореден път футболист на Лудогорец, този път Марселиньо, се намираше в положение на засада. Голът не беше зачетен, а повторенията оставиха известни съмнения, относно правотата на взетото решение.

В 32-ата минута Чибота центрира перфектно за Вандерсон, който единствено трябваше да засече подаването точно, за да покачи на 2:0, разписвайки се от близка дистанция.

В самия край на първата част отново Вандерсон бе точен, покачвайки на 3:0, след като негов удар от границата на наказателното поле рикошира в двама бранители и направи намесата на Макенджиев невъзможна.

45+1′

Почивка.

45′

ГООООООООООООООЛ!!!

3:0!

Вандерсон стреля, топката рикошира в Цанков и затрудни максимално Макенджиев.

Без шанс за адекватна реакция от страна на стража на русенци.

"Класика" за шампионите.

42′

Засада на Долапчиев.

38′

Анисе беше задържан в близост до страничната линия.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

Играта продължава с опит за атака на гостите, който не е добър.

36′

Шут на Кешеру!

Макенджиев избива в корнер.

Опитът на нападателя от свободен удар не затрудни стража на Дунав.

32′

2:0!

Попадение на Вандерсон от близка дистанция.

Прекрасно центриране на Чибота и засичане в целта от Вандерсон.

Натискът на Лудогорец даде ефект.

31′

Сисиньо опитва късмета си с изстрел от доста далечна дистанция.

Кълбото лети извън пределите на вратата на русенци.

30′

Марселиньо извежда по чудесен начин Каули Оливейра.

Той е спрян от защитник.

Макенджиев стига безпроблемно до топката и я праща в предни позиции.

29′

Николов остава да лежи на земята, след съприкосновение със съперников състезател.

Ще получи медицинска помощ.

Явно футболистът на русенци може и да не продължи участието си в мача.

28′

Топката е във вратата на Дунав!

Марселиньо обаче се е намирал в положение на засада.

Голът не е зачетен.

Повторенията не са съвсем категорични, като остават известни съмнения.

26′

Анисе с добро връщане към Каули.

Той стреля незабавно.

Макенджиев спасява.

Кешеру е на метър от него, но не играе с топката, тъй като осъзнаваше, че се намира зад последния защитник на съперника.

24′

Красив епизод от сблъсъка.

Центриране към Кешеру, който реши да стреля акробатично от въздуха, без да спира топката.

Макенджиев с изключителна намеса.

Флагът на страничния съдия обаче е високо вдигнат.

22′

Корнер в полза на Дунав.

Стефан Христов получава подаване и опитва изненадващ изстрел.

Прехвърлящият му диагонален удар обаче не намира очертанията на целта.

18′

Марселиньо подава наляво към Недялков.

Той центрира остро, но топката се отбива в защитник и се връща в краката му.

Добавката му не е точна.

15′

Рисковано връщане на Недялков към Стоянов.

Христов бе изпреварен от вратаря на шампионите.

Успява да избие с десния си крак топката напред един от най-опитните кадри в редиците на "орлите".

10′

ГОООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Марселиньо!

Изключително технично изпълнение на свободен удар в горния ляв ъгъл на вратата на Макенджиев!

Вратарят докосна топката, но тя бе толкова умело насочена, че намесата на стража остана без значение.

Предимство за шампионите!

7′

Първа атака и за гостите.

Исаевски получава топката в наказателното поле.

Засича центрирането с глава.

Кълбото преминава встрани от целта.

6′

Вандерсон шутира!

ГРЕДАТА спасява Макенджиев!

Малшанс за гостите, след диагоналния изстрел на Вандерсон.

5′

Топката е изцяло в притежание на домакините.

Гостите се защитават, без в представянето им да личи някакво намерение за атака.

3′

Първи изстрел към една от двете врати.

Чибота шутира, но топката се спира в тялото на бранител.

Без опасност за вратаря на Дунав.

1′