Ивайло Петев стартира с успех втория си треньорски престой начело на Лудогорец. "Орлите" се върнаха на победния път и намалиха изоставането си до ЦСКА на само точка, побеждавайки с драматичното 3:2 Черно море у дома. В триумфа на разградчани обаче бяха замесени сериозни съдийски намеси, които буквално обезсмислиха страхотното и храбро представяне на варненския им опонент този следобед.

В главно действащо лице се превърна реферът Георги Гинчев, който след почивката направи всичко възможно "орлите" да стигнат до пълен обрат. Въпросният даде куп картони за играчи на "моряците", изгони капитана им Васил Панайотов, а след това дари лудогорци с дузпа, която беше отбелязана от Кирил Десподов. Именно капитанът на България е с основна заслуга за разградската епопея на "Хювефарма Арена", след като блесна с хеттрик. Два гола за Черно море преди паузата пък отбеляза Исмаил Иса, но срещу Лудогорец и това не е достатъчно...

Снимка 609930

Източник: startphoto.bg

Така селекцията на Ивайло Петев е на второ място с 53 точки, докато Черно море вече е извън Топ 6, бидейки седми с 36 пункта.

Въпреки амбицията да се докажат в най-добра светлина при повторния дебют на Ивайло Петев, футболистите на Лудогорец стартираха спокойно, бидейки дори принудени да се справят с високата преса, организирана от съперника им.

Лудогорец - Черно море 3:2 (Развой на срещата по минути)

Драма в Разград

Първото голямо събитие на "Хювефарма Арена" се случи с настъпването на осмата минута. Черно море организира перфектна атака и заслужено поведе с 1:0. Виктор Попов направи един от обичайните си пробиви по фланга, след което топката последователно премина през Сула и Фернандес. Бразилецът демонстрира отличен поглед и продължи за непокрития Исмаил Иса, който от около 15 метра отправи плътен изстрел по земя, оставил без шанс Серджио Падт.

Е, мач в Разград си стана, като ядосаните "орли" веднага се хвърлиха в атака, за да изравняват резултата. Тодор Неделев загатна за класата си с опит за шут от границата на наказателното поле в 11-ата минута. Заради слънцето вратарят на Черно море - Иван Дюлгеров не можа да се намеси по най-добрия начин, ала коженото кълбо се отби в напречната греда.

Снимка 609929

Офанзивните акции към варненската врата продължаваха, а малко след това Неделев намери непокрит на дъгата Кирил Десподов. Националът на България имаше цялото време на света, за да си нагласи топката, но отправеният изстрел премина встрани от мрежата на "моряците".

Шампионите на България се нуждаеха от точно 12 минути, за да възстановят паритета. Тодор Неделев се върна към центъра на терена, за да получи топката и я подаде за Игор Тиаго. Бразилецът демонстрира бърза реакция и комбинира с Десподов. №11 залъга с тяло Цветомир Панов, а след това насочи в долния десен ъгъл на Дюлгеров.

Доминик Янков имаше повече от отличен шанс да осъществи пълния обрат в Разград с идването на 32-ата минута. Атакуващият халф се намираше в близост до дузпата и получи пас от Десподов. Последвалият му изстрел обаче премина в опасна близост до лявата греда на Черно Море.

За ужас на скъпарската лудогорска селекция, вторият във временното класиране пак се оказа догонващ в резултата. Селекцията на Ивайло Петев беше хваната на професорска контраатака от играчите на Черно море в 34-ата минута. Мазир Сула и Алекс Фернандес отново направиха всичко необходимо за изостряне действията през центъра, а позициониралият се в свободната зона на закъснелия Пипа - Исмаил Иса, напредна сам срещу Падт и с безапелационен удар отново зарадва многобройната гостуваща варненска агитка.

В оставащите мигове от първото полувреме футболистите на Лудогорец обсадиха вратата на Черно море, но добре групираната защитна линия на варненци се справяше с всяко едно предизвикателство.

Снимка 609927

Първото по-интересно положение за втората част очаквано дойде за амбицираните домакини. Кирил Десподов отправи изстрел, който след рикошет затрудни достатъчно Иван Дюлгеров. Националният ни вратар обаче бе подсигурил своя ъгъл и улови.

Иван Дюлгеров се превърна в герой за Черно море, след като осъществи фамозно спасяване в 51-ата минута. Опасността дойде от неочаквана посока. Пипа реши да промени финалния адресат на своето центриране и подаде леко назад за Педро Нареси. Опорният халф насочи с глава, но само да види как с акробатична намеса аплаузите обира вражеският вратар.

Снимка 609924

Черно море беше на сантиметри от това да направи 3:1 в своя полза с настъпването на 55-ата минута. Мазир Сула отново създаде достатъчно работа на карето "зелени" защитници, но изстрелът му по земя мина опасно близо до страничния стълб на Падт.

След 60-ата минута Лудогорец рядко стигаше до опасни положения пред Иван Дюлергов. Може би това накара реферът Георги Гинчев да вземе нещата в свои ръце и бързо да "нашари", дори и за най-малкото, футболистите на Черно море. Подобен тип действия логично докара нещата до неприятен развой за варненци. Капитанът Васил Панайотов посегна в наказателното поле срещу Спас Делев, а въпреки това, че ситуацията беше безкрайно дискусионна, главният арбитър посочи дузпа и показа втори жълт картон за провинилия се халф.

Снимка 609926

С отговорната задача да изпълни наказателния удар се нагърби Кирил Десподов. Звездата на Лудогорец запази присъствие на духа и преодоля Дюлгеров за 2:2.

В 82-ата минута неприятности сполетяха отбраняващите се футболисти на Черно море. При центриране Живко Атанасов и Иван Дюлгеров не се синхронизираха достатъчно добре и въпросните сблъскаха ужасяващо главите си пред варненската голлиния. Тежкият удар означаваше край на мача за гореспоменатите, а на техните места без време трябваше да се появяват Влатко Дробаров и Георги Георгиев.

Престъпление в Разград! Скандална дузпа и пресилен червен картон за капитана на Черно море (ВИДЕО)

Гинчев се прояви

С оглед на всички удари, който храбрият тим на Черно море получаваше от обединения фронт на Лудогорец и съдийската бригада, логичното сякаш се случи в първата минута от добавеното време. Кирил Десподов се превърна в големия герой за своя клуб, след като сътвори пълния обрат. Нападателят стреля директно от фаул, ситуиран на нестандартна локация. Кълбото премина през купа от играчи, за да изненада максимално неприятно появилия се минути преди това Георги Георгиев. В останалите мигове гостите просто нямаха физически сили, а и възможностти, за да се доберат поне до точката нещо, което определено заслужаваха.

В следващия кръг Лудогорец има задължителна за спечелване визита на Хебър, докато Черно море приема на свой терен Септември.