Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 2344
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец - Черно море 1:0 в мач от efbet Лига

Намеси на ВАР спънаха Черно море за Европа и съхраниха шампионския празник на Лудогорец

Сотириу се превърна в герой за "орлите", публиката се сбогува с Вандерсон

90+2′

В даденото от съдията продължение Евгений Сердюк опита да промени развоя на събитията с изстрел от фаул, който обаче намери външната част на разградската мрежа.

90′

Милушев влиза като смяна на Стефан Велев. Последна рокада за Черно море.

88′

Дени Групер се появява в игра, а на скамейката сяда Сотириу.

88′

Георги Терзиев ще поиграе няколко минути, а мачът приключва за Кирил Десподов.

88′
Снимка 574023

Източник: startphoto.bg

78′

Мануел Шоу бива заменен от Матиас Тиссера.

77′

77-ата минута беше по-специална за феновете на Лудогорец, след като един от емблематичните футболисти за разградчани Вандерсон попадна под прожекторите, за да обере овациите на феновете по трибуните. Той напуска България като деветкратен първенец на страната.

71′
Снимка 574021

69′

Закария Беншаа бива заменен от Николай Златев. Нова промяна в редиците на Черно море.

69′

Денислав Ангелов ще замени Мазир Сула.

69′

Бърнард Текпетей се появява в игра, за да изпрати на скамейката Рик Джонатан.

58′

Малко по-късно Черно море стигна до нова възможност. Закария Беншаа получи пас по въздух от Сердюк и с предна ножица насочи към мрежата, ала само да види как кълбото бива блокирано от застаналия пред голлинията Сисиньо.

Снимка 574022

57′

Велислав Василев напуска терена, за да отстъпи мястото си на Матиас Курьор.

52′

ВАР ОТМЕНИ ГОЛ НА СЕРДЮК!  Но съдийската сеч спрямо варненци продължи. Скамейката на „моряците“ бе скандализирана в 52-ата минута, когато съдията Георги Димитров ги вбеси с второ отсъждане. Сердюк и Сула се възползваха от груба грешка на Мануел Шоу, а останал сам срещу Падт, украинският нападател не сбърка за 1:1. Намеси се обаче ВАР, който прецени, че анголският халф е бил спрян непозволено, заради което попадението не може да бъде зачетено.

51′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! 1:0! ДУЗПА-СОТИРИУ! Лудогорец вдигна оборотите след кратката почивка и можеше да открие резултата в 47-ата. Борещият се за голмайсторския приз в efbet Лига - Пиерос Сотириу, съумя да отиграе с глава след центриране от корнер на Десподов. Последва изстрел в напречната греда, след който играта беше спряна. Реферът Георги Димитров получи сигнал от своите помощници, че топката се е отклонила в ръката на Сердюк и трябва да се отсъди дузпа. Около минута по-късно това вече бе факт и кипърецът ликуваше със своя 17 шампионатен гол.

47′

Спас Делев е отстъпил мястото си на Вандерсон, който ще изиграе последния си мач с екипа на "орлите".

Снимка 574016

46′
Снимка 574020

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Варненци можеха да завършат подобаващо полувремето, след като разгърнаха добра акция, която можеше и да завърши с удар на Закария Беншаа. В краката му обаче на решаващ шпагат се хвърли Мануел Шоу.

Снимка 574019

41′

Мануел Шоу получава жълт картон.

38′

СЕРДЮК! "Моряците" пропиляха втори изгоден шанс за откриващо попадение в 38-ата минута. Евгений Сердюк отново се озова на стрелкова позиция, но диагоналният му изстрел беше спасен с крак от Серджио Падт.

33′

Черно море пренесе играта в половината на своя опонент, но така и не стига до удари по посока вратата на Серджио Падт.

26′

Закария Беншаа получава жълт картон.

Снимка 574018

25′

В 23-ата минута се стигна до първото добро положение за домакините. След центриране от ъглов удар се стигна до разбъркване в наказателното поле, топката достигна до Спас Делев, който шутира, но ударът му бе блокиран и изчистен в нов корнер.

21′
Снимка 574015

20′

Първи жълт картон в мача, получава го Рик Джонатан.

14′

СЕРДЮК! Черно море пропиля първата реална голова възможност в този мач. Евгений Сердюк получи извеждащо подаване от Стефан Велев, но в решителния момент украинецът не успя да отправи така желания изстрел.

4′

Лудогорец не изгуби време и се отдаде на атаки от първия съдийски сигнал на Георги Димитров. В 4-ата минута Влатко Дробаров действа рисковано и направи нарушение на границата на наказателното поле. Последва изстрел от фаул на Кирил Десподов, който не съумя да прехвърли изградената от Дюлгеров стена.

2′

Срещата стартира изключително емоционално, след като двата тима запазиха минута мълчание в памет на загиналия бивш футболист на Лудогорец - Джоди Лукоки. По време на специалното видео, прожектирано на светлинното табло, камерите уловиха сълзи в очите на Кирил Десподов и Игор Пластун. Публиката на "орлите" пък не спря да скандира името на някогашния си любимец.

1′