Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители: 127
90+2′

КРАЙ НА МАЧА!

90+1′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Матиас Тисера се оказа най-съобразителен, когато съумя умело да се вклини между бранителите на Враца и с премерен изстрел успя да реализира.

89′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Отново Кирил Десподов се измъкна по десния фланг, след което центира около точката за дузпата, където Клод Гонсалвеш пое подаването и с неспасяем удар записа името си сред голмайсторите в двубоя.

87′

Жълт картон за Петър Кепов.

86′

Шанс за Лудогорец! Kирил Десподов успя да намери свой съотборник в наказателното поле на гостите, който овладя и опита с прехвърлящ удар да прехвърли стража Костов, ала защитник изби топката от голлинията.

82′

6:1! Чавдар Ивайлов хладнокръвно прати топката в десния ъгъл и отбеляза почетно попадение за своя отбор.

81′

Дузпа за Ботев (Враца) за нарушение срещу Мажуга!

73′

Пьотровски е заменен от Клод Гонсалвеш.

60′

6:0! Кайо Видал! Появилият се като резерва футболист на домакините получи хубав извеждащ пас от Пьотровски и наказа Костов за шести път.

57′

5:0! Десподов! Домакините организираха бърза контраатака, при която топката достигна до Игор Тиаго. Нападателят подаде към Десподов, който от зоната на дъгата не остави шансове на Костов.

48′
Снимка 613596

Източник: startphoto.bg

47′

ГОЛ! Тиаго! Изтичаше първата минута на втората част, когато №9 в състава на домакините оформи своя хеттрик! Десподов центрира от корнер, Кайо Видал нанесе удар с глава, а Костов успя да спаси с гърди. Топката обаче попадна в краката на Игор Тиаго и нападателят направи резултата 4:0!

46′

Кайо Видал замени Текпетей.

46′

Двойна смяна за врачани. Даниел Генов отстъпи мястото си на Антонио Георгиев, а Том Зарандона е заменен от Мирослав Маринов

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Снимка 613595

44′

3:0! Гол-близнак на второто попадение! Десподов центрира от корнер, Тиаго засече с глава и вече всичко в този двубой изглежда ясно.

35′

2:0! Игор Тиаго е точен! Кирил Десподов центрира от корнер, а нападателят на домакините с глава прати топката в мрежата!

31′

Врачани стояха добре в мача до дузпата, но реферът Никола Попов взе нещата в свои ръце и наклони везните в полза на домакините.

30′
Снимка 613591

29′

Десподов е точен от бялата точка! 1:0!

28′

Това е дузпа и жълт картон за Том Зарандона! Много спорно решение на съдията!

27′

ИНТЕРЕСНО! Съдията беше привикан от ВАР да гледа дали топката не е срещнала ръката на футболист на врачани!

26′

Кирил Десподов имаше отлична възможност да стреля от пряк свободен, но топката срещна стената.

20′

Владеене на топката: Лудогорец (Разград): 60%, Ботев (Враца): 40%

12′
Снимка 613590

8′

В осмата минута Франко Русо прати топката с глава в мрежата на врачани, но линията на защитата на гостите беше подредена отлично и се оказа, че футболистът на Лудогорец се е намирал в положение на засада. Ситуацията беше прегледана и със системата ВАР, а решението на страничния съдия - потвърдено!

3′

Логично домакините започнаха по-активно двубоя и още в третата минута гостите можеха да се окажат изоставащи в резултата. На два пъти Дени Групер центрира опасно в наказателното поле, но Игор Тиаго не беше достатъчно съобразителен и опасността пред вратата на врачани отмина.

1′

77 Кайо Видал 77 Пламен Петров

Отборите на Лудогорец и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в ранния съботен двубой от програмата на efbet Лига. Победата е повече от задължителна за разградчани, които водят люта битка с ЦСКА за титлата на шампионата.

Купата на България - има ли магия без Левски и ЦСКА?

Полуфиналистите и техните надежди за националния трофей

В момента тимът на Ивайло Петев изостава с 4 точки от лидера и ще иска да скъси тази дистанция, поне до срещата на "червените" в неделя, която е срещу Славия.

Разградчани се намират в отлично настроение, след като през седмицата се класираха за полуфиналите на Sesame Купа на България след успех над Спартак (Варна). Жребият отреди на тази фаза от турнира Лудогорец да се изправи срещу Черно море, като финалистът ще бъде решен след два мача.

Ботев (Враца) продължава да се бори да се измъкне от опасната зона. Отборът, воден от Даниел Моралес, заема 11-о място в класирането и се намира на четири точки зад десетия Ботев (Пловдив). Преди паузата за националните отбори "зелените" не успяха да победят Пирин у дома след куп пропуски пред противниковата врата.

Защитник на Лудогорец отряза шведски гранд

"В България се чувствам много добре, просто животът е хубав"

Задачата пред врачани днес ще бъде много трудна, но гостите ще опитат да поднесат изненада срещу шампионите. Моралес няма да може да разчита на част от основните си играчи - наказаните Меси Биатомусока и Браян Переа, както и контузените Луис Соарес и Петко Ганев.

Ивайло Петев също има някои кадрови проблеми в състава си. След контузиите на Рик Джонатан, Диниш Алмейда, Доминик Янков и Антон Недялков, вчера стана ясно, че Тодор Неделев също ще бъде извън игра близо месец.

Първият двубой между Лудогорец и Ботев (Враца) по-рано през сезона завърши с категоричен успех с 4:0 за разградчани.

Главен съдия на срещата е Никола Попов.

Тежък удар по Лудогорец

Той има частично разкъсване на прасеца от мача срещу Спартак (Варна) от четвъртфиналите за Купата на България.