Меледже заменя Тасев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна доста лежерно, като и емоцията от трибуните не беше на ниво, предвид малкото фенове.

С течение на двубоя обаче и седалките започнаха да се запълват, и напрежението да се повишава. Акциите на символичните домакини зачестиха и бранителите на Ботев бяха принудени да заработят възнаграждението си.

Вместо обаче Лудогорец да излезе напред в резултата, това направи съперникът му. В 16-ата минута, след чудесно изпълнение на свободен удар, Тодор Неделев даде аванс на състава си, пред невярващия поглед на Георги Дерменджиев.

До почивката всички действия, атаки, напрегнати моменти бяха пред вратата на Ботев.

В цели 3 отделни случая "орлите" нацелваха гредите зад Даниел Кайзер, но кълбото така и не пожела да премине голлинията.

Малко преди почивката на терена прехвърчаха и известни искри между част от звездите на "зелените" и "канарчетата", но реферът Тодоров реши да не бърка в джобчето си и да не предупреждава официално футболистите на двете единайсеторки.

Авансът на пловдивчани се запази, макар и с голяма доза късмет, до края на първите 45 минути.

45′

Почивка.

44′

Трета греда!!!

Абел Анисе стреля силно, но кълбото така и не пожела да попадне в целта.

40′

Неделев си изпуска нервите и фаулира съперников състезател.

Картон не е показан.

35′

Вече двайсетина минути след гола на символичните гости, събитията се провеждат основно в половината на Ботев (Пловдив).

Атаките на "зелените" са непрекъснати, но не постигат крайния си търсен ефект.

33′

Стадионът малко по малко започва да се пълни.

Предимно фенове на Ботев (Пловдив) пристигат на съоръжението.

30′

Втора ГРЕДА за Лудогорец, само в рамките на една минута!

Страховит изстрел на Вандерсон и спасяване на Кайзер.

29′

Марселиньо стреля от свободен удар!

Топката се отбива в гредата, след което среща и тялото на вратаря на Ботев (Пловдив).

Гол няма.

27′

Мисиджан пада в наказателното поле!

Тодоров преценява, че дузпа не би следвало да бъде отсъждана.

Холандецът е бесен от това решение на арбитъра.

25′

Жълт картон за Клаудиу Кешеру.

24′

Пореден шанс за Фернандо Виана да сътвори нещо интересно в половината на Лудогорец.

Не му се получава обаче.

Изражението на Киров става все по-сериозно.

20′

Лудогорец опитва бързо да се върне в мача.

Акциите през Марселиньо и Кешеру обаче не постигат очаквания ефект.

16′

ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Ботев (Пловдив) излиза напред в резултата.

Попадение на Тодор Неделев от свободен удар!!!

15′

Остро влизане на Светослав Дяков в краката на Лазар Марин.

Националът претендира, че фаул няма, но Станислав Тодоров е непреклонен в решението си.

Повторенията показват, че правилата действително са нарушени.

14′

Далечен изстрел на Фернандо Виана.

Топката минава встрани от целта.

Николай Киров не изглежда доволен от случилото се...

12′

Жълт картон за Пламен Димов.

11′

Първи точен изстрел в една от двете врати.

Негов автор е Лазар Марин.

Гол не пада, резултатът остава непроменен.

10′

Разиграванията Марселиньо - Анисе са многобройни, но за момента не носят нищо особено на Лудогорец.

Множество пасове в средата на терена за "орлите", които до момента доминират в срещата.

7′

Засада на Вандерсон.

Футболистът на Лудогорец стреля, но не успя да порази целта, а и флагът на един от страничните съдии е вдигнат високо.

5′

Редица спортсменски прояви на терена.

Спокойствието и липсата на напрежение определено са налични.

4′

Няколко поредни нарушения в средата на терена.

Не особено взривно начало на сблъсъка.

4′

Феновете по трибуните далеч не са толкова, колкото се очакваше предварително.

По-скоро слабо посетен двубой днес, предвид факта, че все пак се играе за отличие.

3′

Важно уточнение:

Ако в рамките на редовните 90 минути победител не бъде излъчен, ще бъдат изпълнявани дузпи, а няма да се играят продължения.

1′

37. Жоао Пауло Араужо 11. Кристиан Добрев

Лудогорец и Ботев отново ще спорят за трофей, след като преди малко повече от два месеца "канарчетата" триумфираха в двубоя за Купата на България след победа с 2:1.

Днес двата отбора ще играят на стадион "Лазур" в Бургас, опитвайки се да приберат и Суперкупата на България.

От разградчани обявиха, че ще направят доста корекции в състава предвид предстоящите мачове с Верея за първенство и Судува в плеойфа за влизане в групите на Лига Европа.

Аут от групата за мача е Джонатан Кафу, който днес премина медицински прегледи в Бордо, а за правата на футболиста "орлите" се очаква да получат над 7 000 000 евро.

В Ботев пък вече не могат да разчитат на доскорошния си реализатор Омар Косоко, който преди дни подписа с Ал Фуджайра от ОАЕ.

Добрата новина за Николай Киров е завръщането в групата на Тодор Неделев, който лекуваше контузия, извадила го за реванша с Маритимо в Лига Европа преди седмица. Битката на "Лазур" започва в 20:00 часа.