90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Хювефарма Арена", гр. Разград Зрители:
90′

Лудогорец постигна обрат срещу Берое, след като изоставаше в резултата в Разград. "Орлите" спечелиха с 2:1, а в герой се превърна резервата Спас Делев, който наниза гол с глава през втората част.

86′

Шанс за Берое, но Падт се справи с опасността.

79′
79′

Густаво отстъпва мястото си на Траоре.

74′

Резервата Спас Делев отбеляза с глава за 2:1 в полза на Лудогорец. Игор Пластун намери Десподов по десния фланг, който центрира към наказателното поле, където Спас Делев успя с глава да засече топката в мрежата.

71′
71′
65′

Страхотен шанс за Лудогорец да удвои резултата, но изключително техничният удар на Игор Тиаго не намери целта.

58′
58′
54′

Капитанът Десподов центрира от корнер в наказателното поле, където Нареси нанесе изстрел с глава, но над вратата в аут.

46′

Втората част стартира.

45′

В добавеното време Лудогорец стигна до изравнителен гол. Кирил Десподов центрира от статично положение в наказателното поле, където Франко Русо успя да насочи с глава топката във вратата. Преди това претенции на разградчани за дузпа не бяха удовлетворени след проверка с ВАР.

45′
40′

Берое отбеляза гол при първата си сериозна ситуация, която се разигра в наказателното поле. Ромарио Мойсе овладя топка и успя да се измъкне от опеката на бранител на разградчани и от малък ъгъл се разписа.

32′

Нареси изведе голмайстора Игор Тиаго на добра позиция, но вратарят Иван Гошев скъси ъгъла и предотврати попадение.

22′

Отменен гол за Лудогорец поради засада на Кирил Десподов след подаването на Текпетей. Ситуацията беше проверена с ВАР и в крайна сметка попадението му не беше зачетено.

15′

Първата опасност в мача е пред вратата на гостите, но лудогорци нямаха късмет.  Игор Тиаго и Педро Нареси комбинираха в наказателното поле, като последния не успя да реализира от удобна позиция. Камерите показват шефа на съдиите Виктор Кашай, който е заел място на трибуните на "Хювефарма Арена".

10′

Нищо интересно не се случва на отлично подготвения терен до този момент.

1′

90. Спас Делев

Oтборите на Лудогорец и Берое се изправят един срещу друг в сблъсък от 29-ия кръг на efbet Лига. Главен съдия на срещата ще е Ивайло Стоянов.

Двата тима влизат в отлично настроение преди битката в Разград. "Орлите" на Ивайло Петев взеха изключително важна победа с 1:0 над ЦСКА, с която се изкачиха на първото място във временното класиране с актив от 68 точки.

Берое със загуби от над 5 милиона лева

Те са скочили с над 2 млн. лева в сравнение с декември 2021 година

Съставът на Николай Киров пък изигра добър мач и взе заслужен успех с 1:0 над Пирин (Благоевград). С този резултат "зелените" се върнаха на победния път, като по този начин събраха 27 пункта.

Лудогорец няма право на грешка в сблъсъка с Берое, тъй като разликата с "червените" все още е твърде малка.

Треньорът на разградчани Ивайло Петев влезе в историята на клуба. Срещу ЦСКА той води "орлите" за осми път след своето завръщане, като спечели всичките 8 срещи. Те бяха с Черно море (3:2), Хебър (3:1), Ботев Вр (8:1), Арда (2:1), Локо Сф (1:0) и ЦСКА - София (1:0) от efbet Лига, както и Спартак Вн (2:1) и Черно море (2:1) за Купата на България. Така в момента в историята на Лудогорец няма треньор с по-добър старт.

Тежък удар за Берое преди визитата в Разград

Победата с 1:0 над Пирин може да се определи като пирова

Очакванията са, че специалистът ще направи доста ротации в своя състав.

Трябва да отбележим, че мачът за Берое също е много важен, тъй като тимът все още е на 11-а позиция, а разликата в точките между отборите около "зелените" е твърде малка.

Главен съдия на срещата е Ивайло Стоянов, с помощници Мирослав Иванов и Николай Попниколов. С ВАР ще се занимават Георги Гинчев и Милен Арабаджиев. Работата на реферите зорко ще следи Радан Мирянов.