Попадение на Лудогорец не бе зачетено заради засада на Ману

Сотириу бе заменен от ману

61′

Ковачев замени Тонислав Йорданов

59′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Капитанът на домакините Кирил Десповод изпълни пряк свободен удар, топката влетя директно в далечния ъгъл - 4:1 за "орлите".

53′

Решение за дузпа в полза на Лудогорец бе отменено! Чибота опита подаване в наказателното поле, Кики отклони с ръка. Главният рефер сам изгледа ситуацията и прецени, че няма основание за 11-метров наказателен удар.

51′

От Арда искат дузпа след като съприкосновение на Каули с топката. Гостите претендират, че играчът на Лудогорец е играл с ръка, но съдията е категоричен, че няма такава.

46′

Руменов замени Илия Юруков

46′

Жуниньо замени Тилев.

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

41′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Надеждите на кърджалии бързо бяха попарени. След грешка в отбраната на играчите синьо, Кирил Деспов се понесе по лявото крило, елиминира няколко съперника и пусна прецизен пас към Сотириу. За нападателя остана по-лесното - навлезе в наказателното поле, стреля премерено с левия крак, за да разстреля вратата на Караджов за 3:1!

36′

ГОЛ ЗА АРДА! Гостите намалиха резултата след като Христо Иванов намери Спас Делев, който се завъртя и  отправи великолепен изстрел с левия крак от позиция извън наказателното поле. Падт не успя да се намеси и бе принуден да извади топката от мрежата си.

32′

Жълт картон за Игор Пластун

30′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Чибота намери Икоко, който напредна отдясно и центрира към Сотириу. Нападателят с глава порази мрежата на Караджов. Първоначално реферът отсъди засада при паса към конгоанеца и попадението не бе зачетено. След намесата на ВАР решението бе променено и голът бе признат - 2:0 за Лудогорец!

25′

Джордан Икоко стреля воле, но топката мина встрани от вратата. Домакините налагат преса и владеят инициативата.

20′

Кирил Десподов изпълни корнер, Чибота засече и стреля, но Караджов се намеси решително и спаси.

17′

Нов шанс за домакините. Мавис Чибота нахлу в наказателното поле, но не сполучи с паса си към Сотириу и така атаката бе провалена.

7′

ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Шампионите бързо попариха устрема на кърджалии. Икоко получи вдясно много добър пас от Мавис Чибота и от малък ъгъл с десния крак прати топката в далечния ъгъл на вратата, въпреки че изглеждаше, че ще подава. Стражът на Арда Иван Караджов не успя да се намеси и допусна ранен гол в мрежата си.

3′

Спас Делев и съотборниците му претендират за дузпа след сбъсък с Пластун, но реферът Владимитър Вълков подмина ситуацията

2′

Вихрени първи селунди в Разград! Спас Делев получи дълга топка, Пинас сгреши и не успя да отиграе и звездата на гостите напредна сам срещу вратаря и реши да стреля от границите на наказателното поле с по-неудобния си ляв крак, но топката мина покрай вратата.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

64 Доминик Янков 98 Тонислав Йорданов

Отборите на Лудогорец и Арда се изправят един срещу друг в двубой от междинния 17-ти кръг на efbet Лига. Срещата в Разград е с начален час 15:00. Домакините са в отлично настроение, след като в понеделник удариха ЦСКА в директна битка за лидерското място. Това донякъде внесе спокойствие и за поста на временния старши-треньор на "орлите" Станислав Генчев.

Въпреки, че резултатите липсват, Арда се представя на ниво под ръководството на новия наставник Славко Матич. Клубът от Кърджали винаги е готов да поднесе изненада срещу фаворитите.

Матич готви промени срещу Лудогорец

Слободан Рубежич започва като титуляр

Статистиката между двата тима до момента е силно в полза на разградчани. Те нямат загуба от този съперник в 5 изиграни срещи. У дома Лудогорец е с 3 победи от 3 изиграни мача. Това дава сериозно самочувствие на домакините, че ще продължат с добрата си серия.

Лудогорец продължава да изпитва сериозни проблеми с контузени играчи. В лазарета в момента са Недялков, Текпетей, Са, и Вандерсон.

Героят на Лудогорец се чувствал като дете

Чибота с мъдри мисли

Арда пък няма чак толкова големи амбиции в първенството. Отборът се цели в топ 6 и затова всяка точка ще му бъде от полза. Кърджалии показват добри игри напоследък, като имат само 1 загуба в последните си 6 мача. Гостите пристигат в оптимален състав. Славко Матич е амбициран да създаде проблеми на домакините. Очаква се той да изведе на терена Караджов на вратата и пред него в отбрана Желев, Петков, Рубежич и Кики. Зехиров и Котев ще си партнират в средата на терена, а Коконов и Делев ще са на крилата. Жуниньо ще води атаката, а зад гърба му ще бъде Иванов.

Предстоящ трансфер пратил Кахлина на резервната скамейка

Стражът отива в Хайдук при Дамбраускас?

Главен съдия на срещата е Владимир Вълков, с помощници Георги Дойнов и Никифор Велков. С ВАР ще се занимават Красен Георгиев и Георги Стамболджиев. Работата на реферите ще следи Кольо Данев.