Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители: 425
90+5′

КРАЙ НА МАЧА!

Локомотив (София) - Славия 1:1 в мач от efbet Лига

Локо (Сф) и Славия не се победиха в малкото столично дерби, "железничарите" загубиха шанс за бараж

Вижте подробности

88′

Само за няколко минути Селсо Рапосо успя да си изкара втори жълт картон и остави своя отбор с човек по-малко.

85′

ГООЛ! 1:1!! ИВАН МИНЧЕВ! Славия успя да изравни резултата 5 минути преди края на мача. Тасев и Минчев комбинираха в наказателното поле на локомотивци, а последният нанесе удар, който след лек рикошет заблуди Гайе и топката влетя в мрежата на Локмотив.

84′

Селсо Рапосо получи жълт картон.

75′

Четвърт час до края на мача. Интригата в малкото столично дерби все още е жива.

65′

Станислав Костов замени Димо Бакалов.

62′

Христо Попадийн е заменен от Иван Минчев.

56′

Галин Иванов опита късмета си с мощен шут от дистанция, но Дейвид Малембана блокира с глава. Странно как не получи сътресение на мозъка от този удар. Защитникът от Мозамбик не трепна, все едно топката се удари в стена.

50′

Владеене на топката: Локомотив (София): 44%, Славия: 56%

47′
Верните фенове на Локомотив не спират да подкрепят отбора си

46′

Владимир Николов е заменен от Емил Стоев.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

ШАНС ЗА СЛАВИЯ! В предпоследната минута на първото полувреме "белите" имаха отлична възможност да изравнят резултата. Тони Тасев центрира опасно от пряк свободен удар, а Владимир Николов насочи топката в очертанията на вратата. Вратарят Гайе обаче се намеси добре и предотврати попадение в мрежата си. Последва контраатака за Локомотив, при която Франса имаше възможност да обстрелва вратата на Славия, но шутът му беше блокиран.

30′

Жълт картон за Тони Тасев.

26′
Снимка 619422

Източник: startphoto.bg

24′

ГОООЛ! 1:0!! МАЛЕМБАНА! В средата на първото полувреме Ерол Дост извърши нарушение срещу Димо Бакалов на границата на наказателното поле и Волен Чинков отсъди пряк свободен удар за домакините. С изпълнението се нагърби централният защитник на "железничарите" Дейвид Малембана, който завъртя топката по прекрасен начин с десния крак и изведе своя отбор напред в резултата!

18′

Селсо Рапосо дриблира между няколко защитници на "белите" и се озова на стрелкова позиция, топката обаче беше на неудобния му ляв крак и изстрелът му към вратата не беше достатъчно силен, за да затрудни Николай Кръстев.

4′

Малкото столично дерби започна на високи обороти, а домакините можеха да излязат напред в резултата още в 4-тата минута. Селсо Рапосо направи едно от ювелирните си центрирания отдясно, а Ертан Томбак за малко не прати топката в собствената си мрежа, след като при опита си да изчисти кълбото, то мина на сантиметри от дясната греда на Николай Кръстев.

1′

19 Чунг Нгуен До

Локомотив (София) и Славия се изправят един срещу друг в двубой от 33-ия кръг нa efbet Лига. Срещата на стадион "Локомотив" започва в 17:30 часа.

В предния кръг изненадаха приятно феновете си, след като си тръгнаха с трите точки от Пловдив в двубой с Ботев. "Канарчетата" бяха доста по-атакуващо настроеният тим в хода на целия двубой, но дори не успяха да се разпишат, а локомотивци спечелиха с 2:0.

Синът на Иван Василев ще "подкара" софийския Локомотив

Любопитна рокада в "Надежда"

Отборът на Славия пък все още не е допуснала гол в плейофната фаза на първенството. "Белите" победиха минимално Ботев (Пловдив) у дома, а отново на собствен терен завършиха 0:0 с Арда.

В състава на Славия се завръща Иван Минчев, който лекуваше контузия. Халфът не е играл от 3 април, но днес ще има възможност да помогне на отбора си. Аут от групата обаче е Ахмед Ахмедов.

Иван Минчев се завръща в групата на Славия за мача с Локомотив (София)

Халфът лекуваше контузия

По-рано през сезона Локомотив (Сф) вече победи на два пъти Славия у дома. Веднъж това се случи за първенството - с 1:0, а веднъж и в турнира за Купата на България - 2:1. На "Александър Шаламанов" в началото на сезона обаче "белите" се наложиха с 2:1.