Карлос Франса приключва участието си в мача. Влиза Александър Александров.

90+5′

Лука Иванов заменя Юли Ненов от Локо (София).

90′

13 минути добавено време. Публиката в "Надежда" недоволства.

Снимка 610714

88′

Крис Добрев влиза в игра за Славия вместо Чунг Нгуен До.

87′

Ивайло Найденов получава жълт картон още с влизането си, защото не се е съобразил с реферски сигнал.

85′

Бруно Франко влиза в игра за сметка на Ивайло Найденов.

84′
Снимка 610728

83′

ГАЙЕ! Критични мигове пред вратата на Локо имаше в 83-ата. Минути, след като съдията не уважи претенции на славистите за дузпа, подаване на далечната греда стигна за Галин Иванов. Стражът на домакините Бубакар Гайе обаче прочете отлично ситуацията и скъси ъгъла, за да направи отлично спасяване. При добавката, с шут от далечна дистанция, не сполучи и Емил Стоев.

82′

Карлос Франса също получава жълт картон.

80′

Селсо Рапосо влиза в игра за сметка на Станислав Костов.

70′

Играта се прекрати на няколко пъти заради използваните димки и факли от двете агитки.

65′

СТОЕВ! Случилото се активизира сериозно гостите от Славия, които в рамките на няколко минути регистрираха два пропуска пред вратата на Гайе. По-сериозният за отбелязване беше този на Емил Стоев в 65-ата минута. Тогава "осмицата" на "белите" получи задължаващо подаване от Соарес, но и неговото изпълнение беше безкрайно неадекватно, а като за капак, топката срещна тялото на негов съотборник, играл в този миг като бранител на Локомотив.

Снимка 610726

58′

Промяна в атаката на Славия. Ахмед Ахмедов влиза вместо Владимир Николов.

57′

Емил Виячки получава жълт картон

51′

ГООЛ ЗА ЛОКО СОФИЯ! 1:0! КАРЛОС ФРАНСА! Футболът е велико нещо и това го доказа случилото се веднага след намесата на видеоарбитража. Локо (София) изпълни фаула в своя полза, а от организираната атака резултатът изведнъж стана 1:0 за "железничарите". Юлиан Ненов напредна по крилото, след което отлично прати кълбото в опасна зона, а там дебнеше Карлос Франса, завърши с мощен шут за кеф на всички домакински фенове.

50′

ВАР ОТМЕНИ ГОЛ НА ТАСЕВ! Страстите се покачиха до огнено червено с настъпването на 50-ата минута. Славия се добра до лидерството, след като Тони Тасев получи достатъчно коридор, за да разгърне своя игрови потенциал и с премерен изстрел направи 0:1 в полза на "белите". В този миг обаче реферът Красен Георгиев получи сигнал от колегите си да прегледа ситуацията на ВАР, за да разкрие, че при изграждането на атаката Владимир Николов бе направил нарушение срещу Марио Петков.

46′

На полувремето Станислав Генчев осъществява смяна. На мястото на Мартин Райнов влиза Димо Бакалов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 610711

45′

ПОЧИВКА!

44′

ИВАНОВ! Полувремето завърши по начина, по който и започна - с изключителна голова възможност за Славия. Емил Стоев напредна вдясно, а след това демонстрира отличен поглед върху играта, пласирайки подаването си около точката на дузпата. В този периметър напълно непокрит се оказа Галин Иванов, но капитанът на гостите направи по-трудното и отправи посредствен удар, който с лекота бе уловен от Гайе.

42′

Емил Виячки имаше включване в атака, което щеше да запомни освен с опасен удар, който отправи с глава, така и тежкия физически сблъсък, който секунди след това осъществи с Матеус Дуарте.

40′
Снимка 610716

37′

Новият "диамант" на "бялата" школа - Чунг Нгуен До, набързо искаше да остави отпечатък в малката софийска класика, но в 37-ата минута слабият му диагонален изстрел предизвика по-скоро недоволство от неговите колеги, отколкото опасност за Бубакар Гайе.

31′

Владимир Николов е първият футболист в дербито, който получава жълт картон.

29′
Снимка 610715

26′

ВУЦОВ! Възпитаниците на Станислав Генчев създадоха нова опасност пред вратата на големия враг в 26-ата минута. Тогава капитанът Краси Милошев опита нещо много красиво, завъртайки топката директно от корнер. И всичко се получаваше до момента, когато Светослав Вуцов акробатично изби с една ръка.

20′

КОСТОВ! Централният нападател на Локомотив (София) - Станислав Костов, напомни за присъствието си на терена в 20-ата минута. Тогава №29 получи топка в наказателното поле и след няколко докосвания отправи изстрел в близкия ъгъл на Вуцов, който внимаваше в развоя на събитията и изби в корнер.

18′
Снимка 610712

11′

ШАНС ЗА ЛОКОМОТИВ! Локо (София) можеше да поведе в резултата, за кеф на своите верни фенове, в 11-ата минута. Карлос Франса центрира в наказателното поле, а там Ертан Томбак направи ужасяваща грешка, подарявайки с глава топката за Станислав Костов. Нападателят, минал и през Левски, не изгуби време и моментално отправи изстрел, който по фантастичен начин беше стопиран от хвърлилия се на шпагат Йеленкович. От цялата тази ситуация, шанс за добавка се откри пред Мартин Райнов, но пък тогава с фундаментална вратарска намеса блесна Светослав Вуцов.

9′

Отговорът на домакините дойде чрез качествения пробив през центъра на Карлос Франса. Бразилецът, с много техника и упорство, почти си проправи път за стрелба, но Емил Виячки го блокира в сюблимния миг.

4′

Гостите от кв. "Овча купел" продължиха да бъдат по-активни в офанзивен план, а почти веднага след споменатата вече атака, Галин Иванов шутира от средна дистанция, но Бубакар Гайе беше на позиция и улови.

Снимка 610713

3′

ТАСЕВ! Както подобава на дерби от подобен ранг, двата тима светкавично се вкопчиха в съперничеството си, а първото опасно положение беше регистрирано още в 180-ата секунда. Отбраната на Локомотив (Сф) проспа дълго подаване за Емил Стоев, който моментално продължи за връхлитащия Тони Тасев. Един от играчите в най-добра моментна форма за Славия, имаше всичките предпоставки да отбележи, но коженото кълбо не намери очертанията на вратата.

1′