Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители:
90+4′

КРАЙ НА ДВУБОЯ!

89′

Ненов! Голмайсторът на Локомотив в днешния мач имаше отличен шанс да отново да отбележи. Крилото излезе на стрелкова позиция, но стреля встрани от вратата.

Снимка 607105

Източник: startphoto.bg

88′

Жълт картон за Давид Малембана.

84′

Мартин Райнов получава жълт картон.

80′

Домакините към комента удържат натиска на Септември, макар и да са с двама души по-малко.

73′

Станислав Костов заема мястото на Карлос Франса.

68′

ГРЕДА! Айкут Рамадан бе намерен от свой съотборник, чийто изстрел рикошира в напречнната греда.

62′

Димитър Костадинов стреля от сериозна дистанция и очевидно успя да затрудни стража на домакините, тъй като не беше убедителен в избиването на топката.

Снимка 607109

61′

Симеон Александров е заменен от Айкут Рамадан.

55′

Жълт картон за Петър Чуич.

46′

Мартин Стоянов отстъпва мястото си на Митко Митков.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+7′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

45+6′

Жълт картон за Атанас Кабов.

45+2′

ГООЛ ЗА СЕПТЕМВРИ! С оглед развитието на двубоя и численото превъзходство на Септември, отборът успя да възстанови паритета. Атанас Кабов пое подаване на далечната греда и по прецизен начин преодоля Бабукар Гайе.

36′

Жълт картон за Красимир Милошев.

34′

Червен картон за Антонио Вутов! Офанзивният играч влезе грубо в краката на съперник и напълно заслужено напусна терена.

33′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)! Въпреки липсата на двама основни играчи, “червено–черните“ стигнаха до попадение. Десният външен халф Юлиан Ненов осъществи добър контрол над топката, устреми се напред и с мощен удар направи Шейтанов безпомощен.

32′

Пропуск! Мартин Петков отново остана непокрит в наказателното поле на противника и с опасен изстрел бе близо да се разпише.

29′

Мартин Петков си изкара жълт картон.

23′

Въпреки че останаха с човек по-малко, "железничарите" са по-активния отбор и усилено опитват да открият резултата.

17′

Димо Бакалов е заменен от Бабукар Гайе.

13′

Червен картон за Александър Любенов! Неразбирателство в отбраната на "червено-черните" принуди стража на тима да извърши нарушение, сблъсквайки се с Мартин Петков. Съдията първоначално му показа жълт картон и отсъди фаул в полза на Септември. Арбитърът обаче бе сигнализиран да прегледа ситуацията, след което промени решението си и отстрани Любенов от игра.

8′

Първа възможност и за Септември! Мартин Петков овладя подаване в назателното поле и стреля покрай вратата на Александър Любенов.

5′

Шанс за домакините! Стражът на гостите Димитър Шейтанов излезе неразчетено, но защитниците пред него успяха да изчистят топката, която достигна до Красимир Милошев, който стреля, ала този път вратарят на Септември реагира с добра намеса.

1′

Преди първия съдийски сигнал футболистите на двата отбора запазиха минута мълчание в памет на легендарния нападател Петър Жеков

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

24. Александър Любенов (в) 12. Димитър Шейтанов (в)
15. Захари Атанасов

Локомотив (София) се изправя срещу Септември в първия си домакински мач за 2023 година. Двубоят е част от 20-ия кръг на efbet лига и започва в 12:30 часа. Главен съдия на срещата е Георги Давидов.

"Червено-черните" ще се опитат да прекъснат тежката си серия от пет срещи без успех, което позволи на преките им съперници в Топ 6 да увеличат разликата.

Полузащитник на Локомотив (София) със сериозно постижение

Записа мач номер 200 в Първа лига

Към момента "железничарите" са на 9-та позиция с 27 точки. В предишния мач съставът на Станислав Генчев се добра до равенство при гостуването на Ботев (Пловдив).

Преди дни отборът се раздели с водещия си реализатор Димитър Митков, а на този етап не е ясно дали ще бъде взет друг футболист на негово място.

Септември от своя страна допусна поражение с 0:1 от Арда и заема незавидното 13-о място с 15 пункта. През последната седмица клубът привлече нападателя Влатко Стояновски и централния бранител Стефан Милич.