Локомотив (София) победи Арда с 2:0 в двубой от 19-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Васил Левски".

"Железничарите" владееха повече топката през първото полувреме и дръпнаха в резултата с два бързи гола, които бяха дело на Матеус Роча (15') и Селсо Рапосо (33'). През втората част домакините владееха повече топката и не позволиха да се стигне до промяна в резултата.

Локомотив (София) - Арда: 2:0 (Развой на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

Така Локомотив (София) е на 12-а позиция и се изравни по точки с ФК ЦСКА 1948. Двата отбора имат по 18 пункта, но по-късно днес тимът приема Славия в Бистрица. Арда пък е на 9-ото място с 21 точки.

Снимка 556934

Двубоят започна с доста бавно темпо, като и двата отбора не предприемаха излишни рискове и в първите минути не се случи нищо запомнящо пред вратите на Александър Любенов и Иван Караджов.

В 15-ата минута домакините поведоха в резултата. Върджил Пинсон центрира от корнер в наказателното поле на Арда. Там Матеус Роча се извиси над всички и с глава прати топката във вратата на Иван Караджов.

Снимка 556932

В 32-ата минута кърджалии организираха добра атака и Спас Делев напредна отдясно. Футболистът пусна прострелно подаване по земя. Никой от неговите съотборници обаче не успя да засече топката.

Минута по-късно "железничарите" удвоиха преднината си. Октавио изведе добре Александър Александров. Футболистът успя да пусне тънко центриране към Селсо Рапосо, който от воле засече топката и я прати във вратата за 2:0. При този резултат завърши и първото полувреме.

Снимка 556928

През втората част случващото се на терена не се промени и домакините продължиха да владеят повече топката в опит да задържат комфортната си преднина.

В 63-ата минута Виржил Пинсон подаде към непокрития в наказателното поле Александър Александров. Футболистът отправи удар с глава от непосредствена близост до вратата, но право в Караджов, който спаси.

Снимка 556939

В 73-ата минута Арда стигна до първия си точен удар в срещата. Спас Делев напредна отляво и подаде към дъгата на пеналтерията към Румен Руменов. Футболистът шутира по земя, но Александър Любенов успя да хване топката.

До края на срещата гостите от Кърджали всячески се опитваха да пробият в пеналтерията на "железничарите", но добре подредената защита на Иван Колев така и не позволи това да се случи.