Локомотив (София) победи Пирин с 1:0 в среща от предпоследния кръг на плейофите за оставането в efbet Лига. Димитър Митков вкара единственото попадение с глава в 37-ата минута. Това е първа победа за "железничарите" от 3 мача насам.

В началните минути гостите бяха по-дейният отбор. Първата по-опасна ситуация дойде около 10-ата минута, когато Преслав Йорданов стреля от много сериозна дистанция и за малко да изненада неприятно Любенов. Малко след това Мики Орачев проби добре отляво и влезе опасно в наказателното поле на "орлетата", но не му стигна терен и левият защитник не успя да отправи пас. Октавио пък опита много акробатично изпълнение с удар, наподобяващ задна ножица, но прати топката над вратата от точката за изпълнение на дузпа.

Локомотив (София) - Пирин 1:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 20:00 часа

Красимир Милошев на два пъти стреля във вратата на столичани, като при повторния си опит прати топката в мрежата, но веднага бе маркирана засада на футболиста.

Валентин Николов опита удар от пряк свободен удар, но хубавият му изстрел бе отразен от Марио Кирев.

В 37-ата минута чудесно фалцово центиране отляво на Мики Орачев намери Димитър Митков, а таранът от броени метри с глава заби топката във вратата на благоевградчани.

Снимка 574281

Гостите от Благоевград отговориха по много опасен начин - Занев центрира отляво, но Преслав Йорданов не можа да нанесе хубав удар с глава.

Малко след почивката дойде и първият точен удар на сметката на благоевградчани. Даниел Иванов бе в много трудна позиция, но все пак успя да стреля в очертанията на вратата.

В 62-рата минута Станислав Костов засече центриране на Петър Занев и прати топката зад гърба на Александър Любенов, но се оказа, че нападателят на Пирин е бил в положение на засада и резултатът остана непроменен.

Снимка 574273

Домакините продължаваха да атакуват, но на Марио Кирев не му се налагаше да се намесва. 5 минути преди края на редовното време Локомотив се размина с второ попадение. Фране Чиряк бе оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа, но стреля покрай лявата греда.