Отборът на Левски загуби с 0:1 контролата си срещу столичния Локомотив. Проверката се игра на стадион "Георги Аспарухов", а престижният успех за представителя на Втора лига донесе Владимир Николов с гол в 89-ата минута. Тогава младокът получи перфектно центриране от свой съотборник и с глава не остави шанс на Николай Кръстев.

Белгийци харесаха Здравко Димитров

Ще го следят до края на шампионата

Като цяло контролата предложи слабо първо и далеч по-интересно второ полувреме. Преди гореспоменатото попадение, Левски можеше да бъде клубът застигнат от голова радост, но пропуски направиха появилите се като резерви Найденов, Димитров и Валери Божинов.

Снимка 524774

Завръщане на терена, след дълго лечение на контузия, направи Андриан Краев. Славиша Стоянович заложи на Билал Бари и Стивън Петков като двойка централни нападатели, но двамата бяха доста под желаното ниво.

Вековниците бяха водени от своя помощник-треньор Тодор Симов, тъй като Славиша Стоянович е в чужбина.

Андриан Краев: Карам брат ми да се подстриже, дано стана по-добър футболист от него

"Не харесвам прическата му"

Първото полувреме не предложи много моменти, които да носят качествени футболни отигравания. Най-острият играч на терена се казваше Здравко Димитров. Именно крилото на Левски беше този, който създаваше интересните моменти пред вратата на Локо. В самото начало негов изстрел беше париран от Божидар Митрев, а Стивън Петков закъсня в стремежа си да осъществи голова добавка.

Последваха няколко по-силни мига за гостите, които затрудниха "сините" от статични положения. При един от тях Петков стреля от границата на наказателното поле, а неволен рикошет без малко можеше да прати топката в долния ляв ъгъл на Михайлов.

Снимка 524775

Левски отговори на предизвикателството с изстрели от средна дистанция на Димитров и Даске, които не затрудниха сигурния Митрев.

Един от напускащите Левски през лятото изглежда ясен

Договорът на Матео Стаматов изтича, а той има оферта от чужбина

Минута преди края на редовното време на първата част Нико Зиси вкара топката във вратата на Михайлов, но бе отсъдена засада на каращия проби в тима от квартал "Надежда" при паса на Александър Александров отдясно.

В самото начало на втората част Билал Бари навлезе на скорост в полето на "железничарите" и подмина Божидар Митрев, топката излизаше в аут преди мароканеца да опита неуспешно центриране.

Снимка 524773

Появилият се на полувремето Ивайло Найденов можеше да остави своя отпечатък в проверката с настъпването на 50-ата минута. Тогава той скочи най-високо при центриране на Рерас към далечната греда. Насочването му обаче не бе достатъчно акуратно.

В 62-ата минута липса на комуникация между Фейсал Рерас и резервният вратар Николай Кръстев без малко не завърши с гол за Локомотив. За щастие на Славиша Стоянович, дубльорът на Ники Михайлов спаси инстинктивно с тяло.

Найджъл Робърта е петият най-скъп трансфер в историята на Ди Си Юнайтед

Това разкри агентът на нападателя

Звездата на Втора лига Светослав Диков напомни за своята класа, след като дълго подаване мина зад гърба на Рерас и попадна в снажния таран. Въпросният опита елегантно да чукне покрай Кръстев, но вратарят на Левски блокира. "Червено-черните" не сполучиха и при шанса си за добавка.

Снимка 524771

В 75-ата минута Левски пропиля най-чистото си голово положение. Валери Божинов нахлу мощно през центъра и остана сам срещу стража на съперника. Последва насочване към далечния ъгъл, което можеше да се счита и за пас към Илия Димитров. Милошев обаче бе заел място на голлинията и изчисти в корнер.

В поседените 10 минути селекцията на Славиша Стоянович осъществи натиск. В 80-ата Илия Димитров се размина с топката след остър диагонален пас на Ивайло Найденов. Пет минути по-късно Валери Божинов демонстрира класа и от трудна ситуация финтира бранител на Локо, подавайки след това към Найденов. Шутът му в близкия ъгъл обаче бе спасен от Витков.

Снимка 524769

Минута преди края на редовното време, Локомотив (Пд) се добра до престижния успех. Амбицирани в атака, домакините забравиха за задълженията си в защита. Появилият се като резерва Валентин Николов се бе вклинил между отбраната на Левски и с глава превърна акуратно центриране на негов съотборник в победен гол.