Локомотив (София) победи Ботев (Враца) с 1:0 на стадион "Васил Левски" в двубой от 23-тия кръг на efbet Лига.

Единствения гол в мача отбеляза Октавио от дузпа в 32-а минута.

Първата интересна ситуация дойде в 10-ата минута, когато Симеон Славчев направи отлично двойно поадаване с Октавио, което изведе българина сам срещу вратаря, но ударът му с десния крак срещна напречната греда.

В 20-ата минута Октавио центрира в наказателното поле към Димитър Митков, който стреля с глава, но кълбото премина на сантиметри от целта.

Снимка 566603

Натискът на домакините даде резултат в 32-ата минута, когато "железничарите" получиха дузпа. Бразилската звезда на тима Октавио бе съборен от Валери Христов и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана именно потърпевшият халф на Локомотив, който не пропусна да накаже Красимир Костов.

Снимка 566601

Пет минути по-късно Владимир Семерджиев се възползва от груба грешка на Валери Христов и отбеляза с хубав удар, но след ВАР Георги Гинчев отмени попадението.

Голямата драма дойде 10 минути преди края на мача, когато Йоргос Катсикас направи дузпа срещу Диего Фераресо и получи директен червен картон от главния съдия Георги Гинчев. Наказателният удар бе изпълнен от Юлиан Ненов, но Александър Любенов се справи блестящо и отрази изстрела.

Снимка 566604

Врачани опитаха хаотичен натиск в последните минути, но резултатът остана непроменен.

С победата Локо (Сф) събра 22 точки и дръпна с 3 именно пред днешния си опонент. "Железничарите" са 12-ти във временното класиране, а врачани остават на предпоследно място.

Локомотив (София) - Ботев (Враца), 1:0 (Развой на срещата по минути)

Двата тима се изправят един срещу друг в 12:30 часа

Локомотив (София) - Ботев (Враца) 1:0

1:0 Октавио (32-дузпа)

Стартови състави:

Локомотов (София): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 22. Владимир Семерджиев, 26. Красимир Милошев, 8. Симеон Славчев, 2. Стойчо Атанасов, 58. Октавио, 45. Димитър Митков

Ботев (Враца): 76. Красимир Костов, 2. Валери Христов, 5. Костадин Ничев, 3. Луиз Соарес, 77. Мартин Николов, 94. Юлиан Ненов, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 88. Йоан Бауренски, 6. Антонио Георгиев, 28. Красимир Тодоров