Ботев (Пловдив) загуби от Локомотив (София) с 0:2 в двубой от 32-рия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Христо Ботев".

Карлос Франса (44') даде аванс за гостите в края на първото полувреме, а към средата на второто Станислав Костов (74') удвои и оформи крайния резултат в мача.

Така Ботев продължава да няма победа след завръщането си на "Колежа". "Железничарите" съкратха на пет точки изоставането си от втория в потока Арда. Днес тимът от Кърджали завърши наравно 0:0 със Славия в София.

Ботев (Пловдив) - Локомотив (София): 0:2 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна напрегнато, като футболистите и на двата отбора действаха прибързано и лесно губеха притежанието на топката в средата на терена. Така в първите минути на срещата интересните положения пред вратите на Георги Аргилашки и Бабукар Гайе.

Снимка 618994

Източник: startphoto.bg

В седмата минута обаче срещата започна да придобива своя образ. Антонио Вутов навлезе в наказателното поле отдясно и центрира към Димо Бакалов. Георги Аргилашки опита да улови топката след единоборство с Бакалов, но не успя и така Алан Диас прати топката във вратата. Петър Кузев обаче се консултира с ВАР и отмени гола.

Снимка 618993

В 11-ата минута Красиан Колев отправи прекрасен изстрел от пряк свободен удар. Топката обаче се удари в напречната греда.

В 28-ата минута Давид Малембана стреля с глава към вратата след центриране на Селсо Рапосо, но опитът му бе блокиран от Георги Аргилашки. При последвалия корнер Антонио Вутов центрира, а Божидар Кацаров отправи удар с глава, но Аргилашки отново бе на мястото си.

Снимка 618992

В 31-ата минута Красиан Колев отправи изстрел от пряк свободен удар, а топката бе заложена малко зад дъгата на наказателното поле, но топката прелетя над напречната греда.

В края на първото полувреме Локо поведе в резултата, благодарение на Карлос Франса. Антонио Вутов подаде към футболиста, който овладя и преодоля страхотно Виктор Генев, а нападателят премина покрай Аргилашки, за да отбележи на опразнената врата и да открие резултата.

"Синя приказка": Мъри поиска 50 000 лева от Ботев

Те му дали 18 000

В началото на втората част играчите на Ботев се втурнаха да върнат попадението. В 58-ата минута това Мартин Секулич овладя топка в противниковото наказателно поле и опита техничен удар, но Гайе спаси атрактивно с една ръка.

В 64-ата минута Красиан Колев отново изтормози Бабукар Гайе след отлична комбинация с Антоан Бароан. Колев шутира, топката рикошира в играч на "железничарите" и разтресе напречната греда.

Снимка 618989

В 74-ата минута Станислав Костов удвои преднината за "железничарите". Самюел Супрайен не успя да пресече добре подаване в наказателното поле. Нападателят връхлетя върху топката, като шутира, но централният защитник блокира първоначалния опит. При добавката обаче Косто не сбърка - 0:2.

До края на срещата локомотивци се стараеха да контролират случващото се на терена, докато домакините опитваха да стигнат до нещо повече в мача, но това така и не се случи.