90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА! ЛОКОМОТИВ ПОБЕДИ ПИРИН С 2:1!

Локомотив (София) победи Пирин с 2:1 в efbet Лига

Драматична дузпа донесе пълен обрат и победа на Локомотив (София) над Пирин

"Железничарите" бяха по-дейният отбор на терена

90+3′

Александър Александров получи жълт картон

90+2′

Октавио е заменен от Валентин Николов.

81′

Бухмиди бе санкциониран от рефера с жълт картон.

80′

Локомотив можеше да се поздрави с победата предсрочно! Пинсон изскочи на отлична позиция и стреля, но не успя да го направи умело и твърде слабият удар нямаше как да затрудни Петров.

75′

Преслав Йорданов бе заменен от Гурам Гощеляни

75′

Мохамед Брахими бе заменен от Спас Георгиев

74′

Лолала е заменен от Виржил Пинсон

73′

Роча е заменен от Милошев.

67′

Илия Димитров е заменен от Бухмиди

65′

ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Този път Пламен Крачунов беше далеч по-убедителен и стреля в дясната част на вратата, а Петров се хвърли в други ъгъл и нямаше шанс. Пълният обрат за домакините е факт - 2:1!

62′

Пропуск! Пламен Крачунов стреля твърде слабо и Петров улови без проблеми. В крайна сметка дузпата ще бъде бита отново, тъй като според съдията, стражът е направил крачка напред при изпълнението!

61′

Жълт картон за Карачанаков за претенции към съдията за отсъдената дузпа.

59′

Дузпа в полза на Локомотив! Илия Димитров между Занев и Дюлгеров, бе натиснат от първия в опит за игра при висока топка в наказателното поле. ВАР потвърди решението на Давидов. "Орлетата" категорично не са съгласни с отсъждането и претендират дълго.

56′

Мики Орачев получи жълт картон за фаул срещу Карачанаков.

52′

Двата отбора не изневеряват на показаното през първото полувреме и демонстрират отворен футбол. "Железничарите" започват вторите 45 минути по-дейно. В 52-ата минута Александров опита да застраши вратата на "орлетата" с изпълнение на пряк свободен удар, но топката мина първо покрай стената, а след това и покрай вратата. Удар извън очертанията,  само за статистиката.

Снимка 546001

46′

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

46′

Конър Хендърсън бе заменен от Венцислав Бенгюзов

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СА СЕ ПРОМЕНИЛИ КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! ЛОКОМОТИВ - ПИРИН 1:1!

45′

Шанс! Локомотив беше близо до пълен обрат. Божидар Кацаров получи топката в  наказателното поле, обърна се и стреля, но топката мина опасно близо до вратата на Петров.

44′

Жълт картон за Преслав Йорданов.

38′

Светослав Дяков получи жълт картон за оспорване на съдийско решение.

Снимка 545999

30′

Равностойна игра в последните минути. "Орлетата" по-често успяват да стигнат до вратата на домакините. Видимо е желанието в Преслав Йорданов да се докаже пред Фийни след като от началото на сезона бе твърда резерва. 32-годишният играч започна сред титулярите, заставайки на мястото на Станислав Костов, който е болен. Йорданов добре познава Локомотив, тъй като бе част от тима преди години.

25′

ГОЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Добрата игра на домакините в последните минути даде резултат. "Железничарите" направиха отлична атака, топката достигна до Раел Лолала вляво, който навлезе навътре и подаде към Октавио, който от около 20 метра с десния крак вкара зрелищен гол, оставяйки безпомощен Петър Петров. Отлична успеваемост на Октавио, който вкарва във втори пореден мач. Резултатът е изравнен!

18′

ГРЕДА! "Железничарите" влизат постепенно в мача и смело поглеждат вратата на младия Петров, който в последните мачове се представя на висота. Александър Александров получи топката и със силен удар от границите на наказателното поле уцели лявата греда, за щастие на Петров.

16′

Домакините пробваха заучено положение от фаул. Адресатът бе Пламен Крачунов в наказателното поле, но опитният играч се размина с топката, но и е имало и засада.

12′

ГОЛ ЗА ПИРИН! Красимир Станоев застана зад бялата точка и изпълни, Любенов усети ъгъла, но не успя да улови - 0:1!

Снимка 545997
9′

Дузпа в полза на Пирин! Преслав Йорданов бе фаулиран в наказателното поле от Матеус Роча, който абсолютно ненужно посегна с крак и удари нападателя, а съдията не се поколеба да покаже бялата точка. Реферът Иво Андреев дискутира с помощниците си от ВАР и решението бе категорично - единадесетметров наказателен удар! Шанс за благоевградчани!

6′

Гостите от Благоевград владеят инициативата. Антон Карачанаков опита далечен удар, но за съжаление на "орлетата" изстрелът му се оказа твърде неточен.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

15 Лука Иванов 23 Ивайло Тодоров

Отборите на Локомотив (София) и Пирин откриват седмия кръг от програмата на efbet Лига. Двата тима се изправят един срещу друг от 20:30 часа на националния стадион "Васил Левски". Точките липсват в актива на новаците, което прави битката им още по-интригуваща.

Това ще бъде първи мач между двата тима в елита от повече от 10 години насам. За последно те се срещнаха на 11 април 2011 година, като мачът отново бе на националния стадион, а "железничарите" спечелиха с 2:0.

Локомотив (София) подписа с французин

"Железничарите" се подсилиха с крилото Виржил Пинсон

При домакините няма особени кадрови проблеми и Иван Колев може да заложи на най-доброто, което има под ръка. Очаква се той да пусне на терена Любенов на вратата и пред него Рапосо, Крачунов, Петков и Орачев в защита. Кацаров и Самарджиев ще са опорните полузащитници, а Алексанндров и Лолала ще действат по крилата. В атака ще започне Димитров, а зад гърба му Октавио.

В Пирин имат двама основни играчи, които отпадат за днешния мач. Това са контузеният Никлай Бодуров и наказаният Станислав Манолев. Така Уорън Фийни се очаква да изведе на вратата Петров и пред него в отбрана Ферари, Дюлгеров, Николов и Занев. Дяков и Станоев ще са дефанзивните халфове, а Бенгюзов ще бъде в ролята на плеймейкър. Карачанаков и Брахими ще оперират по крилата, а атаката ще води Костов.

Досега в историята двата тима са се срещали 52 пъти в елита, като предимството е за Локо с 24 победи, 14 равенства и 14 загуби при голова разлика 76:48.

Пирин продължава да бъде без Николай Бодуров

Манолев също е аут

Главен съдия на срещата е Георги Давидов, с помощници Георги Стамболджиев и Светослав Енчев. С ВАР ще се занимават Иво Андреев и Красимир Миланов, а делегат на БФС е Пламен Манолов.