Локомотив (София) постигна десетата си победа от началото на сезона, след като "железничарите" лесно се наложиха с 2:0 над гостуващия Пирин от Благоевград. Битката в столицата не изобилстваше от много интересни мигове, но селекцията на Станислав Генчев успя да се добере до ценни три точки.

Резултатът беше открит секунди преди сигнала за почивка, когато с глава се разписа Дейвид Малембана. Точка на спора сложи Антонио Вутов, вкарал дузпа в 81-ата минута за нарушение срещу Карлос Франса.

Снимка 614464

Източник: startphoto.bg

Локомотив (София) се намира на осмо място в таблицата, на пет точки от Топ 6. Пири е на 14 позиция с 21 пункта.

Началните минути на двубоя не предложиха нищо интересно за футболния запалянко. Локомотив (Сф) реши да наложи териториално надмощие спрямо своя опонент, докато Пирин дебнеше своя шанс чрез бърза контраатака.

Постепенно Пирин взе инициативата и се превърна в отбора, който искаше да направи нещо по-интересно във вражеското наказателно поле. "Орлетата" достигнаха до няколко корнера в тяхна полза, които обаче не сътвориха нещо опасно пред Гайе.

Снимка 614473

Локомотив (София) беше отборът, който достигна до първо голово положение в 12-ата минута. Карлос Франса получи топката в центъра, след което изключително елегантно "литна" хвърлилия се на безплоден шпагат Александър Дюлгеров. Последва удар по тревата на бразилеца, който премина в опасна близост до дясната греда на Максим Ковальов.

В 20-ата минута Антонио Вутов реши да разчупи статуквото с шут от средна дистанция, който не притежаваше нужната точност и по никакъв начин не затрудни Ковальов.

Снимка 614470

Чебрайлс Макрецкис отново грабваше вниманието на специалистите с достойните си футболни качества. В 33-ата минута звездата на Пирин демонстрира превъзходна техника, а след това отправи удар от над 20 метра, който премина малко над горната греда на локомотивската врата.

Локомотив (София) - Пирин 2:0 (Развой на срещата по минути)

Головете бяха дело на Малембана и Вутов

Наглед скучният двубой придоби интересен развой в края на първото полувреме. Локомотив (Сф) се оттегли на почивката с гол преднина благодарение на централния защитник Давид Малембана. Националът на Мозамбик се включи при корнер за "червено-черните", а отлично центрираната топка от Антонио Вутов беше насочена с глава от африканеца в мрежата на благоевградските "орлета".

Локомотив (Сф) продължи да диктува развоя на събитията и след почивката. "Железничарите" отново разчитаха на центрирани топки, а при една атака в 55-ата Димо Бакалов закъсня със стотни от секундата преди засече, може би голово, в мрежата на гостите.

Снимка 614469

Мартин Райнов стреля от средна дистанция в 58-ата минута, но топката премина в близост до долния ляв ъгъл.

Ключовият момент в мача настъпи десетина минути преди последния съдийски сигнал. Карлос Франса осъществи добър пробив, а Иван Тасев наруши баланса му вътре в наказателното поле на Пирин. Реферът Радослав Гидженов беше убеден в извършения фаул и така посочи бялата точка. С дузпата се нагърби Антонио Вутов, който прати Ковальов в обратния ъгъл за 2:0!

Почти веднага, Локо можеше да направи и класиката в двубоя, но изстрелът на Франса този път беше отразен от Ковальов.

Снимка 614466

В следващия кръг Локомотив (София) има тежко гостуване на шампиона Лудогорец. Пирин приема у дома втория във временното класиране ЦСКА.

Ботев (Враца) - Хебър 0:0 (Развой на срещата по минути)