90+6′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски победи Локомотив (София) с 2:1 в efbet Лига

Чакана "синя" победа! Левски с първи успех за първенство под ръководството на Стоилов, Бари най-после вкара!

Гостите реализираха пълен обрат

90+5′

Илия Димитров не успя да засече пред вратата на Михайлов и пропусна много добър шанс.

90+3′

Мачът се доиграва в добавените шест минути.

88′

Кацаров получи жълт картон

88′

Селсо бе заменен от Милошев

87′

Пинсон бе заменен от Бухмиди

80′

Билал Бари бе заменен от Мартин Петков

74′

Димитър Костадинов замени Борислав Цонев.

71′

ПРОПУСК! Пламен Крачунов стреля, Николай Михайлов спаси. Какъв пропилян шанс от "железничарите"!

69′

След разглеждане на ситуацията - съдията отсъди дузпа! Михайлович получи и жълт картон.

66′

Локо отново иска дузпа! Домакините претендират за игра с ръка на Драган Михайлович в наказателното поле. При ситуацията има спор и за нарушение на защитника. Гидженов сам ще разгледа ситуацията!

57′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Билал Бари дочака своя първи гол с екипа на "сините" в официален мач. Нападателят получи дълъг пас от Андриан Краев, напредна и с диагонален удар с левия крак в далечния ъгъл прави пълен обрат за гостите! Така Бари вкара първото си попадение от 25 мача за първенство и два за Купата с екипа на столичани.

53′

Радослав Цонев бе заменен от Марин Петков.

52′

Александров получава жълт картон.

50′

Локо иска дузпа след като Илия Димитров падна между Зайков и Шелис. ВАР ще отсъди крайното решение и в крайна сметка - нарушение няма. Играта продължава.

49′

Краев получи жълт картон

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

44′

Билал Бари! Нападателят сякаш прави и невъзможното, за да не вкара за "сините". След отличен изстрел на Здравко Димитров, топката се върна и чакаше да бъде засечена от мароканеца, но той от няколко метра не успя да играе с нея.

37′

ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ! Борислав Цонев пусна дълъг пас към Драган Михайлович, след разиграване, топката отново стигна до Цонев, който намери Здравко Димитров. Фланговият играч овладя в наказателното поле стреля в далечния ъгъл на вратата за 1:1! Димитров не изрази бурно радостта си, тъй като има кратък престой в отбора на Локомотив (София).

30′

Пропуск! Билал Бари получи отлична топка от Борислав Цонев, напредна, навлезе добре в наказателното поле и точно, когато феновете на "сините" вече бяха затаили дъх в очакване на първия му гол с екипа тима в официален мач, нападателят стреля твърде неточно и се отличи с пропуск!

26′

Какъв шанс за домакините! Мики Орачев буквално сложи топката на главата на Илия Димитров, но бившият играч на Левски стреля в Михайлов. Със сигурност нападателят е повече от амбициран да се докаже пред "сините", тъй като неведнъж той е споделял, че на "Герена" не е получил достатъчно шанс.

22′

Атака на Левски, Бари успя да задържи топката в игра, притиснат от бранител на Локо, и я върна към Михайлович, който намери Миланов. Опитният футболист стреля технично, но неточно.

19′

Гостите вече владеят топката, но в играта им има известна припряност. Доста пасове биват сбъркани, а атаките са повече от хаотични.

13′

"Сините" леко се пробуждат и опитват да намерят път към вратата на "синия" юноша Александър Любенов. Иван Горанов пробва подаване в наказателното поле, но топката бе избита.

8′

Локомотив тотално владее играта в първите минути. "Сините" все още нямат атака в двубоя. За статистиката - домакините са с 3 удара към вратата на Михайлов, един от които, превърнал се в гол.

2′

ГОЛ ЗА ЛОКО! Какво начало на мача. Една неуспешно отиграна топка с глава от Иван Горанов, позволи бърза контраатака на "железничарите". Александров засече и стреля от границите на наказателното поле, топката се отби в горната греда, после тупна долу и се върна в непокрития Октавио, който без никакво затруднение разстреля мрежата на Михайлов за 1:0!

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

88 Марин Петков

Локомотив (София) ще приеме Левски на националния стадион "Васил Левски" в едно позабравено столично дерби. За последно двата тима се изправиха един срещу друг преди цели 7 години - на 2-ри ноември 2014-а година. Тогава "сините" се наложиха с 1:0, а автор на попадението стана Антонио Аниете. В двата тима няма нито един играч, който да е участвал в онази среща.

Червено-черните се представят повече от добре до момента в Елита, като те са в серия от 5 поредни двубоя без загуба в първенството, както и 1 за купата. За последно загубиха на 21 август, когато паднаха с 0:5 при гостуването на Лудогорец в Разград. След това обаче треньорът Иван Колев и възпитаниците му напипаха верния ритъм и със стегната игра започнаха да трупат точки, а и достигнаха до осминафиналите за купата.

На "Герена" ситуацията е малко по-различна. Откакто Мъри се завърна, при Левски се забелязва подобрение в представянето на тима, но не и на резултатите. Едва ли треньорът си е представял, че в първите си четири шампионатни мача начело няма да е стигнал до победа. Левски бе в серия от 2 равенства - 2:2 с Локо Пловдив и 0:0 с ФК ЦСКА 1948 Сф, последвани от 2 загуби - 1:2 от ЦСКА и 2:4 от Лудогорец. В три от тези мача сините повеждаха, но от водеща позиция в двубоите стигнаха само до 1 точка.

Станимир Стоилов ще извърши някои промени в състава. На вратата ще е Николай Михайлов, а пред него като бекове ще действат Драган Михайлович и Иван Горанов. В центъра на защитата мястото си ще заеме северномакедонецът Гьоко Зайков, а до него - панамецът Хосе Кордоба. В полузащитата всичко зависи от състоянието на близнаците Борислав и Радослав Цоневи. Двамата играха за националния отбор и имат натрупани картони.

Станимир Стоилов за строгите мерки: Дискриминират Левски!

"Вече няма казус и можем да разчитаме на Кордоба"

При евентуално тяхно отсъствие се очаква в центъра на халфовата линия да са Георги Миланов и Андриан Краев, а пред тях - Димитър Костадинов. По крилата ще връхлитат Здравко Димитров и Марин Петков, а на върха на атаката ще действа Билал Бари, който търси първи гол с екипа на 26-кратните шампиони.

В същото време в Локо нямат кадрови проблеми. Треньорът Иван Колев няма да разчита единствено на Марио Петков, който получи тежка контузия при гостуването на Черно море. Пламен Крачунов вече е възстановен и ще може да стартира от първата минута. Колев ще заложи на Александър Любенов на вратата. Пред него ще се наредят Селсо Рапосо, Матеус Дуарте, Крачунов и Мики Орачев. В средата на терена ще действат Божидар Кацаров и Владимир Семерджиев. На крилата ще застанат Александър Александров и Вържил Пинсон, а зад нападателя Илия Димитров ще действа Октавио.

Двубоят между двата тима е тази вечер от 20:00 часа.