Локомотив (София) - Левски 3:2 в мач от efbet Лига

Прокуден от "Герена" разплака Левски в края и дари Локо (София) с драматичен успех в столичното дерби

Притеснен вратар и слаба защита провалиха хората на Мъри в квартал "Надежда"

Източник: startphoto.bg

90+2′

Матеус Дуарте ще подсили отбраната на Локо. Напуска Карлос Франса.

90′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! 3:2! ИЛИЯ ДИМИТРОВ! Подобно на мача със Спартак (Варна), Локо (София) отново нанесе съкрушителния си удар в последната минута на срещата. Левски беше на колене, след като безценен гол за "железничарите" реализира Илия Димитров. Триумфалната атака на Локо беше организирана от двама прогонени от "Герена" през последните години - Ивайло Найденов и Илия Димитров. Първият дублира Димо Бакалов по крилото, след което получи възможността да отправи остро подаване, успоредно на голлинията. Всички от Левски забравиха за юношата на клуба Димитров, който постигна сладкото си отмъщение спрямо "сините", наказвайки ги за 3:2. Въпреки дългите му години престой на "Герена", Иката бурно изрази своята радост. След нея обаче дойде тъгата. Реферът Валентин Железов използва ВАР, за да прецени дали в началото на "червено-черната" атака Божидар Кацаров не е играл непозволено с ръка. Въпреки, че контакт между топката и ръката имаше, според реферът това не е оказало съществено влияние.

87′

Алан Диас фаулира грубо Уелтън и получава жълт картон.

87′

ГРЕШКА! Александър Любенов трябваше да се извинява на своите съотборници в 87-ата минута, тъй като изпусна топката при центриране от фаул и само бързата намеса на Алън Диас предотврати възможността да бъде добутана в мрежата от дебнещ футболист на Левски.

87′

Нейтън Олдър ще се появи в игра за сметка на Илиан Стефанов.

84′
Снимка 587019

82′

Димо Бакалов ще замени уморения вече Антонио Вутов.

75′

Илия Димитров ще се появи в игра за сметка на Димитър Митков.

73′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:2!! ГАЛЧЕВ! Фестивалът на прекрасните попадения в северната част на София продължи с любезното съдействие на Патрик-Габриел Галчев. Бранителят на Левски отбеляза първия си гол в елита по запомнящ се начин. Младокът навлезе навътре в наказателното поле, след което отправи "бомба", оплела се неспасяемо в мрежата на безпомощния Любенов. Галчев не се зарадва на гола, защото в детството си преминава и през школата на Локо.

72′

Смяна в редиците на Локомотив. Ивайло Найденов ще замени Мики Орачев.

71′

ЗАСАДА! ГОЛЪТ НА УЕЛТЪН НЕ Е ЗАЧЕТЕН! Левски стигна до гол в 71-ата минута, който беше дело на Уелтън, но бе и правилно отменен поради засада.

70′
Снимка 587024

68′

Левски получи изгодна възможност отново да изравни от фаул, този път в 68-ата. Сега със задачата се нагърби Филип Кръстев, но плеймейкърът прати кълбото над горната греда.

67′

Уелтън се появява на терена. Напуска Илиян Стефанов.

66′

Ивелин Попов приключва участието си в мача. Той отстъпва мястото си на Марин Петков.

52′
Снимка 587010

52′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ!! 2:1! КРАСИМИР МИЛОШЕВ! Лидерството отново попадна в ръцете на столичните "железничари" в 52-ата минута. И отново, в герой за "червено-черните" се превърна техният капитан Краси Милошев. Този път халфът шокира Левски с изстрел от средна дистанция, който свари неподготвен несигурния тази вечер Андреев и направи резултата 2:1.

50′

Жълт картон за Цунами от Левски.

49′

РОНАЛДО! Първата интересна ситуация за втората част беше в актива на левскарите. Патрик-Габриел Галчев демонстрира непримиримост по крилото, след което центрира перфектно към далечната греда. Там връхлитащият Роналдо насочи с глава, но не намери мрежата на локомотивци.

47′
Снимка 587016

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА! ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА BETANO ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

Левски разгърна бърза контраатака малко преди сигнала за почивка. Открадната топка в центъра стигна до намиращия се на фланга Патрик-Габриел Галчев. Младокът отправи прострелна топка в наказателното поле на Локомотив, ала Любенов отрази миг преди тя да е стигнала до Ивелин Попов или Илиян Стефанов.

42′
Снимка 587008

38′

В 38-ата минута Филип Кръстев технично завърши триходова комбинация на вековниците. Халфът елегантно прибра кълбото на Славчев, но последвалият му изстрел беше уловен с лекота от Александър Любенов.

35′

ВУТОВ! Домакините от Локомотив (София) продължаваха да достигат лесно до голови положения пред вратата на Левски. В 35-ата Антонио Вутов пое към опразнената зона вдясно на "синята" защита и достигна до шут, който се отклони коварно в крака на Келиан ван дер Каап. Макар и затруднен допълнително, Пламен Андреев реагира със спасяване от високо ниво.

34′
Снимка 587015

33′

Андриан Краев удари без топка Антонио Вутов, заради което получава жълт картон.

24′

Макар и да не е на терена, резервният вратар на Локо (Сф) - Дамян Дамянов, получава картон.

21′

ГРЕДА! Селекцията на Станимир Стоилов можеше да достигне и до пълния обрат, след като Ивелин Попов достави добра топка за младока Патрик-Габриел Галчев. Фланговият футболист демонстрира добър отскок и насочване с глава, което "облиза" сглобката на локомотивската врата.

Снимка 587020

18′

ГООЛ ЗА ЛЕВСКИ! МИЛАНОВ! 1:1! Паритета в този изключително динамичен двубой стана факт с идването на 18-ата минута. При нея гостите от Левски получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. Георги Миланов се нагърби с отговорността и завъртя топката по такъв начин, че я превърна в невъзможна за отразяване от Любенов.

15′

СТЕФАНОВ! Левски опита да сложи край на тежкото си начало с голова възможност в 15-ата минута. При нея Андриан Краев центрира отлично на далечна греда за Илиян Стефанов, но ударът му с глава беше спасен с вещина от Александър Любенов.

15′

Капитанът и голмайстор на Локо - Красимир Милошев получава жълт картон.

Снимка 587013

14′

Принудителната смяна в редиците на Левски вече е факт. Ноа Сонко Сундберг ще бъде заменен от бразилеца Роналдо.

13′

КАКЪВ ПРОПУСК ЗА ЛОКОМОТИВ! Незнайно как вдъхновените футболисти на Станислав Генчев не нанизаха втори гол в 13-ата минута. Карлос Франса внесе достатъчно напрежение в полето на "сините". Последва комична грешка от Хосе Кордоба на няма и метър пред вратата, но любопитното тепърва предстоеше. Като на шега, кълбото достигна до Димитър Митков, който направи по-трудното и отблизо намери тялото на направилия изключително спасяване Пламен Андреев.

Снимка 587006

8′

ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! 1:0! МИЛОШЕВ! Голяма радост обзе "червено-черната" част на стадион "Локомотив", след като домакините стигнаха до ранно откриващо попадение. Всичко стартира след добре изпълнен корнер от Антонио Вутов. Младият вратар на Левски - Пламен Андреев не прецени летежа на топката и изчисти по доста лош начин. На границата на наказателното поле дебнеше Красимир Милошев, който с премерен удар между купа от играчи даде аванс на "железничарите" - 1:0.

Любопитен факт е, че капитанът на Локо отбеляза подобен гол срещу Левски и в лятната контрола между двата тима преди няколко месеца.

Слабата изява на Пламен Андреев пък доведе до още един неочакван проблем за "сините". При излизането си той удари лошо колегата си Ноа Сонко Сундберг, което наложи и принудителната смяна за национала на Гамбия.

2′

Още от първите секунди дербито доказа защо се смята за едно от най-оспорваните в българския футбол. Двата тима влязоха в непримирима битка, която се провеждаше приоритетно в центъра на терена. Впечатление правеше и еуфорията, идваща от агитките по трибуните.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′