Локомотив (София) и Септември завършиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на еfbet лига. Двубоят ще се запомни предимно с двата червни картона през първото полувреме на Александър Любенов и Антонио Вутов.

Домакините стартираха по-уверено и още в 5-та минута бяха близо да поведат. Стражът на гостите Димитър Шейтанов излезе неразчетено, но защитниците пред него успяха да изчистят топката, която достигна до Красимир Милошев, който стреля, ала този път вратарят на Септември реагира с добра намеса.

Снимка 607105

Източник: startphoto.bg

Септември също можеше да открие резултата, когато Мартин Петков овладя подаване в назателното поле и отправи удар покрай вратата на Александър Любенов.

Съставът на Станислав Генчев остана с човек по-малко в 13-та минута. Неразбирателство в отбраната на "червено-черните"принуди стража на тима Любенов да извърши нарушение, сблъсквайки се с Мартин Петков.

Съдията първоначално му показа жълт картон и отсъди фаул в полза на Септември. Арбитърът обаче бе сигнализиран да прегледа ситуацията, след което промени решението си и отстрани Любенов от игра.

Непосредствено след това, Мартин Петков отново остана непокрит в наказателното поле на противника и с опасен изстрел бе близо да се разпише.

Снимка 607109

Въпреки липсата на двама основни играчи, "червено-черните" стигнаха до попадение в 33-та минута. Десният външен халф Юлиан Ненов осъществи добър контрол над топката, устреми се напред и с мощен удар направи Шейтанов безпомощен.

В 34-та минута червен картон си изкара и Антонио Вутов. Офанзивният играч влезе грубо в краката на съперник и напълно заслужено напусна терена.

Снимка 607102

Проблемите за Локомотив не спряха дотук. С оглед развитието на двубоя и численото превъзходство на Септември, отборът успя да възстанови паритета в добавеното време на първото полувреме. Атанас Кабов пое подаване на далечната греда и по прецизен начин преодоля Бабукар Гайе.

През второто полувреме темпото на игра значително спадна, а Септември пропусна най-сериозното положение в 68-та минута. Айкут Рамадан бе намерен от свой съотборник, чийто изстрел рикошира в напречнната греда. В края на срещата Юлиан Ненов излезе на стрелкова позиция, но насочи топката встрани от вратата.

Локомотив (София) - Септември 1:1 (Развой на срещата по минути)