Локомотив (София) Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в двубой от 13-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Васил Левски".

Двата отбора спретнаха здрав мач, в който не липсваха интересни положения пред Александър Любенов и Георги Аргилашки, но в крайна сметка никой не успя да разпечата противниковата врата, въпреки че "железничарите" нацелиха гредата през първото полувреме.

Локомотив (София) - Ботев (Пловдив): 0:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте как се разви мача

Така Локомотив (София) остава на 9-ото място в класирането на първенството с актив от 14 точки, колкоти има и отбора на Левски, който след малко ще се изправи срещу Черно море. Ботев (Пловдив) е на 4-ата позиция с 22 пункта.

Снимка 551886

Двата отбора се "хванаха за гушите" още след първия съдийски сигнал и се втурнаха в търсене на попадение в първите минути. Прибързаните действия обаче не доведоха до нищо съществено.

В 10-ата минута Александър Александров остана непокрит след центриране от ъглов удар. Футболистът нацели топката от воле, но неточно и кълбото профуча покрай лявата греда.

Снимка 551897

В 14-ата минута Маркиньос притесни Александър Любенов и той не успя да изнесе топката, която отиде в Антоан Баруан. Нападателят на Ботев върна към бразилеца, но вратарят на домакините се реваншира с отлично спасяване.

Снимка 551899

В 27-ата минута Селсо Рапосо проби отдясно и пусна остро подаване по земя към Октавио. Топката обаче дойде малко зад нападателя и той не успя да нанесе добър удар, пращайки кълбото над вратата.

В 51-ата минута опасна атака на домакините завърши с подаване на Пинсон към Александров, който опита атрактивно да прехвърли Аргилашки. Стражът обаче реагира блестящо и спаси.

Снимка 551898

В 67-ата минута Тодор Неделев отправи великолепен изстрел от дъгата на наказателното поле. Александър Любенов обаче реагира блестящо и спаси.

Швед е вариант за нов нападател на Ботев (Плводив)

Диян Вукойевич може да премине в състава на "канарчетата"