Отборът на Хебър разгроми Локомотив (Сф) с 4:1 като гост в мач от 28-ия кръг на efbet Лига.

Това е първа победа за Любо Пенев, откакто е начело на пазарджиклии. С нея Хебър вече има 20 точки в актива си, но остава на предпоследното място, а Локо (Сф) е на 9-та позиция със своите 37 пункта.

Локомотив (София) - Хебър 1:4 (Развой на срещата по минути)

Двата тима дават начало на съботната програма от 28-ия кръг на efbet Лига

Домакините започнаха по-активно двубоя и още в четвъртата минута груба грешка на Дебърлиев позволи на Франса да прати топката в мрежата на гостите. Оказа се обаче, че футболистът на "железничарите" е бил в положение на засада и попадението беше отменено.

Домакинският натиск продължи и четвърт час след началото на мача Хамдиев действа непозволено срещу Дуарте в наказателното поле, а реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Антонио Вутов и хладнокръвно прати топката в левия ъгъл на Дебърлиев.

Снимка 616212

Източник: startphoto.bg

Десет минути по-късно Вутов намери Франса в наказателното поле на гостите. Бразилецът финтира бранител на Хебър и нанесе добър удар, но Дебърлиев демонстрира отличен рефлекс и с една ръка успя да опази мрежата си от второ попадение.

В последните секунди на полувремето гостите успяха да възстановят равенството. Минималното добавено време от съдията беше изтекло, но футболистите на Хебър си спечелиха корнер. Реферът остави изпълнението на ъгловия удар, а централният защитник на гостите Стефан Цонков се възползва великолепно от центрирането и с глава изравни резултата.

Снимка 616217

Отбраната на Локомотив заспа в 50-та минута, когато Серано центрира към Валпорт, но само неточният изстрел на последния остави резултата 1:1. Секунди по-късно домакините органзириаха бърза атака по десния фланг, а Селсо върна топката към Божидар Кацаров, който стреля от границата на наказателното поле, но за пореден път Дебърлиев се намеси страхотно и опази вратата си от попадение.

Гостите стигнаха до обрат в резултата в 66-тата минута, когато Георги Търтов притесни вратаря на Локомотив, топката някак си се озова в краката Марио Петков, а той се беше засилил и я прати в собствената си врата.

Снимка 616221

Две минути преди края на мача Валпорт получи топката в наказателното поле и стреля, но нацели гредата. Кълбото се върна в краката на Георги Търтов, който слаломира сред няколко бранители в червено-черно и с удар с десния крак уби надеждите на домакините, че могат да вземат нещо от срещата.

Крахът за домакините придоби чудовищни измерения в последната минута от добавеното време, когато те инкасираха четвърто попадение. Груба грешка на Дуарте позволи на Маружин да напредне по десния фланг и да пусне пас към Живкович, който от близко разстояние оформи крайното 1:4.