Локомотив (София) победи Ботев (Враца) с 1:0 в откриващия двубой от 14-я кръг на родното първенство. Единственият гол в мача отбеляза Красимир Милошев след страхотно изпълнен пряк свободен удар в 76-а минута.

"Железничарите" бяха по-добрият отбор и заслужено взеха трите точки, като само многото пропуски пред вратата на врачани ги лиши от по-изразителна победа.

Локомотив (София) - Ботев (Враца) 1:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят на стадион "Локомотив" е от 17:30 часа.

Домакините логично започнаха по-активно и в 7-мата минута Симеон Славчев имаше добра възможност да обстрелва противниковата врата, но шутът му беше в обсега на Красимир Костов, който спокойно улови топката.

В 28-а минута Селсо Рапсо достави отлично центриране в наказателното поле, Матеус Дуарте се извиси над всички и стреля с глава, но топката премина на сантиметри от напречната греда. Малко след това Красимир Милошев проби по десния фланг и центрира остро към Димитър Митков, който опита да засече в опразнената врата, но се размина на сантиметри от топката.

Снимка 591172

Източник: startphoto.bg

Така двата отбора се оттеглиха на почивка без голове. "Железничарите" започнаха по-активно и втората част, но в 56-а минута отново Димитър Митков се размина с топка. Този път Антонио Вутов бе изведен отляво и опита с остро подаване да намери Митков, но нападателят на домакините отново не успя да засече.

Снимка 591174

Седем минути по-късно домакините можеше да бъдат наказани, но Александър Любенов опази вратата си с блестящо спасяване. Центриране отляво намери непокрития Браян Переа, който от 3 метра нанесе удар с глава, вратарят на домакините обаче показа завиден рефлекс и спаси локомотивци.

Така се стигна до 76-а минута, когато капитанът на Локомотив изведе своите напред. Краси Милошев се нагърби с изпълнение на пряк свободен удар, изстрелът му премина над стената и не остави шансове на своя адаш Краси Костов.

В продължението на двубоя Илия Димитров можеше да удвои преднината на своите, но Красимир Костов за пореден път беше заключил вратата си.

Снимка 591170

С победата Локомотив събра 24 точки в актива си и се изкачи до 6-о място във временното класиране. Врачани остават в опасната зона с едва 11 пункта.