Ботев (Пловдив) победи Локо (Сф) с 2:1 на стадион "Локомотив" в "Надежда" в мач от предпоследния кръг на efbet Лига.

По този начин "канарчетата" записаха първи успех в плейофната фаза на надпреварата, но в крайна сметка той дойде в сблъсък без абсолютно никакво значение за крайното класиране.

Антонио Вутов откри резултата за домакините от дузпа в 34-а минута, но само пет по-късно Николай Минков изравни. Пълният обрат стана стана факт пет минути след почивката, когато Траоре матира Бубакар Гайе.

Кръг преди края Ботев е твърдо на 10-о място с 36 точки, а Локомотив е 9-и със своите 42 пункта.

Локомотив (Сф) - Ботев (Пд) 1:2 (Развой на срещата по минути)

Двата тима не се борят за класиране

Столичните "железничари" бяха по-активният отбор в първите на мача и направиха няколко опасни атаки, но не се стигна до нищо опасно пред вратата на "канарчетата".

В 27-ата минута домакините стигнаха до отлична възможност за гол. Бруно Франко блесна със страхотен пробив по лявото крило и достави меко центриране в пеналта за Божидар Кацаров. Халфът на Локомотив стреля с глава, Аргилашки първо изпусна топката, но все пак успя да я закове на голлинията.

Снимка 620598

Източник: startphoto.bg

Домакините продължиха да натискат и в 32-ата минута получиха право да изпълнят дузпа, след като Минков фаулира Костов в собственото си наказателно поле. Антонио Вутов се нагърби с изпълнението и изведе своя отбор напред.

Само седем минути след като направи дузпата, Николай Минков се реваншира на своите съотборници с попадение. Той получи извеждащ пас в полето на Локомотив, опази се от засадата и технично преодоля Бубакар Гайе за 1:1.

Снимка 620596

Ботев можеше да направи пълен обрат в последната минута на първото полувреме. Траоре получи отличен пас зад гърба на "червено-черната" защита и стреля силно към вратата, но само за да види как топката се отби от десния страничен стълб.

Пет минути след подновяването на играта обаче обратът стана факт. Бързоногият флангови играч на "канарчетата" Траоре получи дълъг извеждащ пас от собственото си поле, надбяга Малембана и за разлика от края на първата част, този път беше точен.

Снимка 620583

Минута преди края на мача Карлос Франса осъществи хубав рейд отдясно на терена, след което комбинира с Малембана, чийто изстрел се удари в ръката на играч на гостите. Реферът Валентин Железов имаше отличен поглед над ситуацията и първоначално отсъди дузпа в полза на "червено-черните". Асистентите на ВАР обаче го посъветваха да прегледа положението на монитора. При проверката, арбитърът отмени решението си и даде знак играта да продължи.

Само няколко секунди по-късно Франса си изкара втори жълт картон и беше преждевременно отсранен от терена. "Железничарите" доиграха двубоя с човек по-малко и не успяха да създадат нищо опасно пред вратата на Ботев.

Локомотив (София) - Ботев (Пловдив) 1:2

1:0 - Вутов (34'-дузпа)

1:1 - Минков (39')

1:2 - Траоре (50')