90′
Турнир: efbet Лига Стадион: Национален стадион "Васил Левски", гр. София Зрители:
90′

Край на мача.

88′

Раел Лолала заменя Александър Александров.

87′

Жълт картон за Виктор Генев.

84′

Тодор Неделев отправи изстрел от пряк свободен удар. Шутът му обаче не беше силен и Любенов улови безпроблемно.

79′

Пинсон шутира технично по диатонала. Топката обаче излиза в аут.

70′

Жълт картон за Пламен Крачунов.

67′

Неделев! Плеймейкърът на Ботев (Пловдив) отправи великолепен изстрел от дъгата на наказателното поле. Александър Любенов обаче реагира блестящо и спаси.

Снимка 551892

62′

Станислав Работов влиза на мястото на Николай Минков.

62′

Димитър Тонев заменя Маркиньос.

51′

Опасна атака на домакините завърши с подаване на Пинсон към Александров, който опита атрактивно да прехвърли Аргилашки. Стражът обаче реагира блестящо и спаси.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ НА EFBET ЗА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ!

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

37′

Антоан Баруан бе изведен добре зад защитата на домакините и шутира по диагонала, но неточно.

36′

Мики Орачев пробва късмета си с удар от далечно разстояние. Топката обаче излиза в аут.

Снимка 551887

27′

Греда! Селсо Рапосо проби отдясно и пусна остро подаване по земя към Октавио. Топката обаче дойде малко зад нападателя и той не успя да нанесе добър удар, пращайки кълбото върху напречната греда.

14′

Маркиньос притесни Александър Любенов и той не успя да изнесе топката, която отиде в Антоан Баруан. Нападателят на Ботев върна към бразилеца, но вратарят на домакините се реваншира с отлично спасяване.

Снимка 551886

11′

Виржил Пинсон подаде към Октавио, който шутира, но Георги Аргилашки демонстрира класа и спаси.

10′

Александър Александров остана непокрит след центриране от ъглов удар. Футболистът нацели топката от воле, но неточно и кълбото профуча покрай лявата греда.

Снимка 551885

4′

Маркиньос получи отличен извеждащ пас, но вратарят Александър Любенов излезе навреме и не позволи да бъде преодолян.

1′

8. Христо Иванов 28. Филип Филипов

Локомотив (София) приема Ботев (Пловдив) днес в 16:45 часа в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Двата тима влязоха в лоша серия от загуби. При домакините те са 3 поредни във всички турнири, а при гостите - 2. Сега всеки от двата тима ще иска да се върне на победния път.

Локо показва сравнително стабилни игри от началото на сезона, като е особено убедителен в домакинствата си. Отборът до момента има 3 победи и 1 загуба, макар да се наложи да домакинства на 3 различин стадиона - на комплекс "Царско село", на "Васил Левски" и на своя "Локомотив" в мача за Купата на България с Локо (Пд). Сега "Железничарите" се завръщат на Националния стадион.

Швед е вариант за нов нападател на Ботев (Плводив)

Диян Вукойевич може да премине в състава на "канарчетата"

Ботев започна сезона повече от добре и имаше поредица от добри резултати. В последните два кръга обаче пловдивчани записаха загуби от фаворитите в първенството ЦСКА и Лудогорец, което само показа, че "канарчетата" още не са готови да се намесят реално в битката за титлата. Това обаче не им пречи да продължат борбата за Топ 3, а първата задача е да се върнат към победите днес.

Интересното е, че в исторически план Локо има предимство в срещите с Ботев. Двата тима са изиграли 114 мача в елита, като столичани са с 53 победи, срещу 36 на "Канарчетата" и 25 равенства.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА.

Домакините продължават да имат кадрови проблеми, като в днешния мач ще липсват контузените Матеус Роча и Марио Петков. Хубавото е, че поне Октавио и Илия Димитров се завръщат в състава. Очаква се единайсеторката на Иван Колев да бъде съставена от Любенов на вратата и пред него в отбрана Рапосо, Крачунов, Кацикас и Орачев. Кацаров и Семерджиев ще са двойката опорни полузащитници, а Октавио ще действа като плеймейкър. Александров и Пинсон ще бъдат на двете крила, а атаката ще води Димитров.

В състава на гостите мачът пропусна наказания Мертенс. Азрудин Валентич се очаква да пусне на терена Аргилашки под рамката и триото Генев, Янсон и Супрайен в отбрана. Минков и Конате ще са халф-бековете, а Току, Неделев и Рабей ще действат в средата на терена. В атака пък ще се разчита на Бароан и Маркиньос.

Вероятни състави:

Локомотив: Любенов, Рапосо, Крачунов, Кацикас, Орачев, Семерджиев, Кацаров, Октавио, Александров, Пинсон, Димитров

Ботев: Аргилашки, Супрайен, Янсон, Генев, Минков, Конате, Току, Неделев, Рабей, Бароан, Маркиньос