Арда победи Локомотив (София) с 3:1 на стадиона в соличния квартал "Надежда" и се доближи само на 2 точки от 7-ото мястото, даващо право на бараж за евротурнирите. В момента мястото се заема от Славия, който малко по-късно тази вечер може да си върне преднината при гостуването на Ботев.

Гостите отбелязаха два гола през първото полувреме чрез Алекс Петков(6') и Светослав Ковачев(37'). "Железничарите" върнаха едно попадение в началото на втората част, а негов автор стана централният защитник Алан Диас. Точка на спора сложи Ласана Н'диайе в последната минута на двубоя.

Локомотив (София) - Арда 1:3 (Развой на срещата по минути)

Двата тима играят днес от 17,30 часа

Гостите от Кърджали успяха да открият резултата още в 6-ата минута. Иван Тилев центрира от пряк свободен удар, а Петков се извиси над всички и с глава прати топката в мрежата на "железничарите" за 0:1.

Снимка 620100

Източник: startphoto.bg

В 29-а минута централният защитник на домакините Дейвид Малембана изстреля истински снаряд към вратата на Арда от около 30 метра. За щастие на гостите топката премина на сантиметри от горната греда.

Малко преди почивката Арда стигна до втори гол. Илия Юруков открадна топката от Димо Бакалов и моментално подаде в предни позиции към Преслав Боруков. Нападателят на домакините финтира Матеус Дуарте и хитро пусна пас към Светослав Ковачев, който стреля технично от границата на наказателното поле и попадна в прегръдките на своите съотборници - 0:2.

Снимка 620101

Второто полувреме започна на бавни обороти и изглеждаше, че сякаш домакините са се примирили със съдбата си. Приспивното темо на стадиона в "Надежда" обаче изигра лоша шега на гостите и в 56-ата минута те инкасираха попадение. Локомотив изпълни първия си ъглов удар в мача, след който Алан Диас излезе на първа греда и с глава насочи топката в мрежата на Анатоли Господинов.

В 71-ата минута Ковачев проби по дясното крило и центрира остро към Преслав Боруков, който стреля с глава от близка дистанция, но топката премина над гредата.

Всичко в мача беше решено със започването на последната минута, когато Станислав Иванов изведе Ласана Н'диайде сам срещу вратаря на Локомотив. Играещият под наем в Арда футболист на ЦСКА (Москва) преодоля хладнокръвно Бубакар Гайе и оформи крайния резултат.

Локомотив (София) - Арда 1:3