Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители:
90′

Двубоят в "Надежда" завърши без победител.

70′

Арда отбеляза гол, но той беше отменен след намесата на ВАР. Седем минути продължи чуденето на арбитрите. Преслав Боруков се разписа след заучено положение, но то не беше признато.

67′

Изравняването е факт. Селсо Рапосо добре залъга двама съперници по левия фланг и центрира отлично към Франса, който с глава добре насочи топката неспасяемо за Господинов.

58′

Натискът на Локомотив определено се засилва и изравнителният гол изглежда близо. Защитата на Арда не успя да изчисти центриране от корнер, Лука Иванов с глава върна кълбото в наказателното поле, където Димо Бакалов свали за Карлос Франса, който опита удар от 5-6 метра, но в последния момент беше блокиран от защитник на кърджалийци, след което топката излезе в корнер.

57′

Особено дейният Рапосо опита удар от далечна дистанция, но той не намери очертанията на вратата.

48′

Рапосо от домакините подаде към Милошев в наказателното поле. Капитанът на столичани падна в наказателното поле след съприкосновение с Джунейт Али, но главният рефер Иво Андреев прецени, че няма дузпа.

46′

Втората част стартира. Да си пожелаем интригуващи нови 45 минути.

45′

Първите 45 минути завършиха. Арда взе аванс след хубаво организирана акция в средата на първото полувреме.

25′

Арда стига до гол чрез Тунгара след остра контраатака. Станислав Иванов намери своя съотборник пред вратата, който не сгреши на празна врата.

7′

Ел Мами Тетах можеше да се разпише. Мавританецът беше оставен сам отдясно, напредна, навлезе в наказателното поле и останал очи в очи с Гайе отправи удар, който вратарят изби с крак.

4′

Деян Лозев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Радослав Цонев нанесе удар, но над вратата на Локо.

2′

Станислав Иванов се озова сам срещу вратаря Бабукар Гайе, но ударът му беше спасен от гамбиеца.

1′

Двубоят в квартал "Надежда" на столицата стартира.

18 Християн Цветомир Чипев

Локомотив (София) и Арда се изправят един срещу друг в откриващия двубой от 30-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Локомотив" започва 17:30 часа.

"Железничарите" са в серия от три поредни загуби в първенството, които предизвикаха сътресения в клуба. През седмицата президентът на клуба Иван Василев заяви категорично, че се оттегля от клуба и повече няма да стъпи на стадиона в "Надежда". Треньорът Станислав Генчев също по всяка вероятност ще напусне след края на сезона.

Генчев: Опитахме да говорим с Иван Василев, но той е взел решението си и не можем да го разубедим

"На мене лично ми каза, че е категоричен"

Формата на Арда също не е особено добра, но поне тимът загуби само от Лудогорец за последните пет рунда. В тях на три пъти бяха срещнати отбори борещи се за спасение.

От тях обаче бе победен единствено Хебър, а срещите с Пирин и Ботев (Враца) завършиха наравно. Миналата седмица Арда бе на минути от успех над Черно море у дома, но "моряците" изравниха в 91 минута за крайното 2:2.