Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. София Зрители: 250

Локомотив (София) - Ботев (Пловдив) 1:2 в мач от efbet Лига

Ботев (Пд) обърна Локо (Сф) в "Надежда" и записа първи успех в плейофите

Вижте подробности

90+4′

Червен картон за Карлос Франса! Фланговият играч постъпи безрасъдно, фаулирайки съперник, като съдията Валентин Железов не се поколеба да го отстрани от двубоя.

89′

Импулс в играта на столичния отбор! Карлос Франса осъществи хубав рейд отдясно на терена, след което комбинира с Малембана, чийто изстрел се удари в ръката на играч на гостите. Реферът Валентин Железов имаше отличен поглед над ситуацията и първоначално отсъди дузпа в полза на "червено - черните". Асистентите на ВАР обаче го посъветваха да прегледа положението на монитора. При проверката, арбитърът отмени решението си и даде знак играта да продължи.

87′

Теодор Иванов заменя Матеус Дуарте.

Снимка 620597

Източник: startphoto.bg

85′

Франса! Бързият нападател на "столичните железничари" се озова на стрелкова позиция, ала Георги Аргилашки го затвори своевременно и парира удара му.

84′

Константин Павлов заменя Джеймс Етоо.

83′

Стражът на домакините Бубакар Гайе отново беше принуден да прави спасяване, след като Джеймс Етоо опита да го преодолее чрез силен изстрел от сериозно разстояние.

75′

Мощен шут на Краси Милошев от границата на наказателното поле! Аргилашки обаче внимаваше и боксира.

73′

Жълт картон и за Карлос Франса.

70′

Супрайен имаше нужда от само 5 минути, за да си изработи жълт картон.

65′

Виктор Генев е контузен и няма да може да продължи участието си в двубоя. Той е заменен от Самуел Супрайен.

62′
Снимка 620598

61′

Двойна смяна за Ботев. Владимир Христов замени Станислав Работов, а Акере се появи в игра на мястото на Антони Перейра.

58′

Жълт картон за Виктор Генев.

52′

Станислав Генчев направи тройна смяна. Вутов, Рапосо и Бруно Франко отстъпиха местата си на Мики Орачев, Ивайло Найденов и Димо Бакалов.

50′

ГОЛ! 1:2!! ТРАОРЕ! Бързоногият флангови играч на "канарчетата" получи дълъг извеждащ пас от собственото си поле, надбяга Малембана и за разлика от края на първата част, този път беше точен!

46′

Дежурен картон за Селсо Рапосо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

ПОЧИВКА!

45′

ГРЕДА! Ботев можеше да направи пълен обрат в последната минута на първото полувреме. Траоре получи отличен пас зад гърба на "червено-черната" защита и стреля силно към вратата, но само за да види как топката се отби от десния страничен стълб.

39′

ГОЛ! 1:1!! МИНКОВ! Само седем минути след като направи дузпата, Николай Минков се реваншира на своите съотборници с попадение. Той получи извеждащ пас в полето на Локомотив, опази се от засадата и технично преодоля Бубакар Гайе.

34′

ГОЛ! 1:0!! Антонио Вутов стреля хладнокръвно в левия ъгъл, Аргилашки се хвърли на другата страна и резултатът на стадион "Локомотив" беше открит!

32′

ДУЗПА ЗА ЛОКОМОТИВ! Костов беше съборен от Минков в наказателното поле и Железов посочи бялата точка!

27′

КАЦАРОВ! В 27-ата минута станахме свидетели на най-чистото положение за домакините до този момент. Бруно Франко блесна със страхотен пробив по лявото крило и достави меко центриране в пеналта за Божидар Кацаров. Халфът на Локомотив стреля с глава, Аргилашки първо изпусна топката, но все пак успя да я закове на голлинията.

Снимка 620578

20′

Страхотен фалцов удар от Красимир Милошев! Капитанът на домакините получи топката на ъгъла на наказателното поле и не се посвени да стреля, но шутът му мина много близко до сглобката на вратата.

13′
Снимка 620585

12′

Станислав Костов навлезе опасно в наказателното поле на Ботев и стреля с левия крак, но покрай вратата.

9′

Столичните "железничари" са по-активният отбор в първите на мача и направиха няколко опасни атаки, но не се стигна до нищо опасно пред вратата на "канарчетата".

1′

18 Християн Чипев 74 Мартин Ситев

Отборите на Локомотив (София) и Ботев (Пловдив) се изправят днес от 17,30 часа в двубой от 35-ия кръг на efbet Лига. Мачът е в "Надежда", а главен съдия ще бъде Валентин Железов.

Двата тима се намират в групата, разпределяща позициите от от седмо до десето място, но няма за какво да се борят. "Железничарите" се намират на третото място в групата с актив от 42 точки и са на цели 13 зад седмия Славия.

При два оставащи кръга Локомотив няма как да се изкачи по-нагоре в класирането, тъй като и вторият Арда е с 10 точки преднина. Така пред отбора остава единствено да покаже добра игра и да се реваншира на верните си фенове за загубата в миналия кръг от Арда в Кърджали.

Пловдивчани също не се борят за нищо. "Канарчетата" със сигурност ще завършат на десетото място, тъй като Локо (Сф) е с цели 9 точки пред тях при два оставащи кръг.

Лошите резултати вбесиха феновете и играчите на Ботев ще се опитат да ги зарадват макар и далеч от "Колежа".