Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Спартак (Варна) с 3:1 в двубой от 28-ия кръг на efbet Лига. Джовани изведе домакините напред след точно изпълнение на дузпа в седмата минута.

Отдаденият под наем от Локомотив в Спартак (Варна) Луан изравни в 44-ата. В 68-ата Мартин Паскалев отново даде аванс за домакините, а четири минути по-късно капитанът на варненци Пламен Димов получи директен червен картон за нарушение срещу Джовани.

Локомотив (Пловдив) - Спартак (Варна) 3:1, развоят минута по минута

Мачът е от 20:00 часа

Дълбоко в добавеното време капитанът на домакините Димитър Илиев сложи край на спора с трето попадение. Гостите могат да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка от визитата в Пловдив. С два фрапантни пропуска пък се отчете Денис Беланюк за Спартак.

С победата Локомотив се върна на шесто място в класирането с 46 точки, като изпревари с точка седмия Славия, който по-рано днес спечели с 2:1 при визитата си на Септември. Спартак (Варна) пък остава последен в подреждането с 16 точки в актива си.

Двубоят започна отлично за домакините, които още в 5-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Петър Витанов стреля силно от границата на наказателното поле след разбъркване от корнер и топката срещна ръката на Роберто Хименес. Главният съдия Ивайло Ненков прегледа ситуацията с помощта на ВАР и посочи бялата точка, а зад топката застана Джовани Бариани, който не сбърка, за да даде аванс на Локомотив.

Снимка 616175

Източник: startphoto.bg

Гостите от Варна отговориха в 11-ата минута, когато Денис Баланюк се освободи от защитник и се озова на изгодна позиция за стрелба от около 10 метра, но се забави и Георги Каракашев му отне.

В 14-ата минута Локомотив пропусна изгодна възможност да удвои преднината си. Играчите на Александър Томаш разгърнаха бърза контраатака, на върха на която се оказа голмайсторът Джовани, бразилецът остави технично за Димитър Илиев на границата на наказателното поле и капитанът на "смърфовете" пробва техничен прехвърлящ удар, който обаче не намери целта.

По-активната игра на Локомотив продължи и в 23-ата минута "черно-белите" уцелиха греда. Матеус да Силва центрира отдясно и Бабакар Дион засече от въздуха, но топката се отби от десния страничен стълб на "соколите" и излезе в аут.

В 41-ата минута Ивей Натаниел овладя по отличен начин дълго подаване на Иван Дичевски и изведе Денис Баланюк сам срещу Динко Хоркаш, но украинецът си поведе дълго топката, финтирайки стража на "черно-белите" и Петър Витанов изби пред голлинията.

Три минути по-късно Спартак (Варна) стигна до изравнително попадение. Виктор Митев центрира отдясно, защитата на "смърфовете" увисна и играещият под наем при "соколите" именно от Локомотив Луан засече с глава в мрежата на Хоркаш за 1:1. При този резултат дойде и почивката.

Четвърт час след подновяването на играта футболистите на Димитър Димитров стигнаха до отлична възможност за гол. Иван Йорданов центрира остро в наказателното поле от десния фланг, а там непокритият Денис Баланюк стреля над вратата от непосредствена близост.

В 65-ата минута Мартин Паскалев засече прострелно центриране от пряк свободен удар, но Иван Дичевски улови.

Четири минути по-късно обаче централният защитник на Локомотив успя да се разпише, за да даде отново преднина на своя тим. Влезлият като резерва Денислав Александров центрира отляво, Матеус да Силва продължи с глава към далечната греда, където Паскалев бе забравен от защитниците на Спартак и реализира от няколко метра за 2:1.

В 73-ата минута гостите останаха с човек по-малко на терена. Пламен Димов фаулира откъсващия се сам по левия фланг Джовани и главният съдия Ивайло Ненков първоначално показа жълт картон на капитана на Спартак, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР промени решението си и изгони бившия футболист на Ботев (Пловдив) с директен червен картон.

До края на мача футболистите на Александър Томаш се възползваха от численото си преимущество и сложиха точка на спора с гол на Димитър Илиев, който в 94-ата минута се разписа с мощен удар по диагонала от около 10 метра, за да оформи крайния резултат - 3:1.