Локомотив (Пловдив) разби Славия с 3:0 в предпоследния мач от 14-ия кръг на efbet Лига. Светослав Вуцов си отбеляза злощастен автогол в 30-а минута, а през втората част точни за "смърфовете" бяха Димитър Илиев(49') и Бабакар Дион(72').

С победата пловдичани събраха 28 точки и се изравниха по точки с ЦСКА, като заемат трето място във временното класиране, но имат и мач повече от "армейците". Славия остава на 7-ма позиция със своите 24 пункта, колкото имат и тимовете на Локо (Сф) и Черно море.

Локомотив (Пловдив) - Славия 3:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 17:30 часа

Локомотив осъществи домакински натиск и още в 4-тата минута стига до удар във вратата на Славия. Димитър Илиев намери Петър Витанов в наказателното поле, но изстрелът на халфа не затрудни Светослав Вуцов.

Отговорът на Славия не закъсня, но в 7-мата минута "белите" направиха невероятен пропуск. Нгуена беше изведен от Галин Иванов отляво и достави успореден пас по земя към непокрития Кристиан Добрев, който от 2 метра не успя да вкара топката в опразнената врата.

Снимка 591447

Източник: startphoto.bg

Така се стигна до 30-а минута, когато Светослав Вуцов си отбеляза нелеп автогол. Мартин Паскалев стреля към вратата след корнер, Христо Попадийн опита да изчисти от голлинията, но намери гърба на своя вратар и топката се върна в мрежата на "белите" за 1:0.

"Смърфовете" се прибраха на почивка с гол аванс, а 4 минути след подновяването на играта удвоиха преднината си. Джовани се откъсна по лявото крило и достави перфектен пас към Илиев, който от 4-5 метра нямаше как да сгреши и прати топката в опразнената врата на "белите".

Снимка 591461

Малко по-късно Емил Стоев се откъсна сам срещу Динко Хоркаш, но вратарят на домакините запази самообладание и спаси. Оказа се, че Стоев все пак е бил в засада и дори да бе вкарал, попадението нямаше да бъде зачетено.

Бабакар Дион сложи точка на спора в 72-а минута. Димитър Илиев изведе белгийския нападател с ювелирно подаване. Дион излезе очи в очи със Светослав Вуцов и прокара топката между краката му за 3:0.

Снимка 591452

До края на мача домакините можеха да отбележат и още няколко попадения, но се смилиха над своите гости.

В следващия кръг "смърфовете" гостуват на Левски, а Славия ще приеме отбора на ФК ЦСКА 1948.