Локомотив (Пд) остава на дъното в efbet Лига. Вицешампионите изненадващо загубиха домакинството си на Славия с 0:1 и все още се намират на предпоследна позиция с едва една точка.

В неделната вечер селекцията на Сашо Тунчев падна в жертва на прагматичния футбол на "белите", които взеха своето с ранен гол на Людовик Соарес, а след това се бранеха умело за достигането до сладкия триумф. Множество пропуски за "железничарите" направиха Салинас, Илиев, Минчев и Карагарен. Нервната среща на "Лаута" приключи и с куп жълти картони.

Снимка 544028

Победата помогна на славистите да се изкачат до трето място във временното класиране, изпреварвайки отборите на Лудогорец и Ботев (Враца).

Локомотив (Пловдив) - Славия 0:1 (Развой на срещата по минути)

Единственият гол беше дело на Людовик Соарес

Двубоят на "Лаута" започна с изненадваща агресия от състава на Славия. Столичани опитаха да вземат страха на своя опонент с твърди влизания и висока преса. Публиката на Локомотив не остана никак доволна от грубостите на "белите", а Людовик Соарес набързо си изкара и жълт картон.

Домакините можеха да пострадат от наглед безобиден корнер в четвъртата минута. Илко Пиргов подцени центриране, което за негова радост бе овладяно от внимателния Кристиан Гомис.

Снимка 544029

В актива на Славия се причисли и първото реално голово положение в мача. С настъпването на седмата минута Томбак центрира отлично на далечна греда за Ради Кирилов, който плонжира и стреля с глава, но покрай дясната странична греда на Илко Пиргов.

Постепенно Локомотив раздвижи своята игра и създаде добра възможност чрез Лукас Салинас. Бразилецът показа традиционната техника за представител от латиноамериканската държава и шутира технично от средна дистанция. Въпреки че слънцето блестеше в очите му, младият страж се намеси подобаващо.

Снимка 544030

По-доброто начало за Славия ясно бе изразено и с откриващо попадение в 18-ата минута. Радослав Кирилов получи топката по фланга, след което подаде към Питър Макрилос. Австралиецът беше блокиран от Милош Петрович, но след рикошет в крака на Карагарен кълбото стигна до крайния бранител Людовик Соарес. Французинът стреля доста некачествено, ала кълбото се отклони в Гомис и се заби в далечния ъгъл на Пиргов. Около попадението имаше лека суетня, тъй като Радослав Гидженов дълго време преговаряше случилото се с колегите си от ВАР буса. Големият въпрос бе дали Макрилос беше направил нарушение срещу Петрович в стремежа си да отиграе топката.

Двубоят на "Лаута" определено бе доста динамичен за Людовик Соарес. В началото получи картон, след това отбеляза гол, а в 28-ата минута се контузи и трябваше да бъде заменен принудително. На негово място Златомир Загорчич пусна в игра Тони Тасев.

Локомотив (Пд) пробва да промени развоя на събитията със статично положение в 36-ата минута. Тогава Георги Минчев отигра центриране на Умарбаев, но запрати топката далеч от нужната цел.

Царско село победи Арда с 1:0 в мач от efbet Лига

Царско село удари Арда навръх рождения ден на Антони Здравков

Получи се здрав мач в столицата

Славия пропиля чудесен шанс да удари "смърфовете" на контраатака в 40-ата минута. Момчетата на Загорчич преляха отлично от защита в атака след корнер, а миг по-късно Калоян Кръстев се понесе по фланга, за да центрира към непокритите Кирилов и Макрилос. Двамата не се разбраха кой да отиграе головата ситуация. В крайна сметка по-нахален се оказа австралиецът, който с глава стреля над горната греда.

Снимка 544031

Второто полувреме стартира с безумна агресия и от двата тима, които за четвърт час извършиха повече нарушения, отколкото през цялата първа част. Това се отрази и в големия брой дадени картони от рефера Давидов.

Ботев (Пловдив) победи Левски с 3:1 в efbet Лига

"Син" крах в Коматево! Ботев удари Левски с 3:1 след дузпи, червен картон и намеси на ВАР

Тимът на Живко Миланов игра с човек по-малко цяло полувреме

В 60-ата минута домакините поискаха дузпа в своя полза след събаряне на Петър Витанов в наказателното поле. Съдията обаче категорично не прие исканията на локомотивци. Малко след това Георги Минчев бе оставен непокрит, но и това негово насочване с глава нямаше успех.

Снимка 544033

В 70-та минута Бирсент Карагарен стреля от място пред наказателното поле, но изстрелът му нямаше нужната сила и Вуцов стигна до топката, за да я избие на безопасно разстояние.

Черно море победи ФК ЦСКА 1948 с 3:2

И Морето мина през отбора на Миндев, който остава на последното място в класирането

"Моряците" продължават без поражение

Въпреки напредналия ход на срещата, Славия все още имаше достатъчно сили в краката на своите футболисти, за да осъществява скоростни контри. При една от тях Питър Макрилос стреля по земя и само леката неточност на неговия мерник пожали "смърфовете" от инкасирането на втори гол.

Снимка 544038

Домакините пропиляха нов добър шанс за изравняване в 77-ата минута. Лукас Салинас остана напълно сам на дузпата, но лоша постановка на тялото му направи така, че неговият изстрел да мине високо над горната греда на Вуцов.

В заветните мигове на мача Локомотив пробва стихиен натиск, при който ново центриране доведе до падането на Биков в полето на Славия. Дузпа нямаше, а играта продължи с хубав падащ лист на Карагарен, кацнал малко зад горната греда на Вуцов.

Снимка 544034

В следващия кръг Славия приема намиращия се в криза тим на ФК ЦСКА 1948. Локо (Пд) гостува на приятната изненада Ботев (Враца).

Лудогорец - Локомотив (София) 5:0, в мач от efbet Лига