Отборът на Локомотив (Пловдив) победи Септември с 2:1 като домакин в първия мач от 25-ия кръг на efbet Лига.

Локо (Пд) - Септември 2:1 в среща от 25-ия кръг на efbet Лига

Сблъсъкът на "Лаута" е от 19:30 часа

Матеус да Силва откри за "смърфовете" в края на първата част, а малко след подновяването на играта Джовани удвои. В края на срещата Валентин Йосков намали изоставането на гостите от София след грешка на вратаря Динко Хоркаш и по този начин оформи крайния резултат.

С успеха "черно-белите" събраха актив от 43 точки и временно изпревариха с 2 точки Левски на четвъртото място в класирането, като "сините" са с мач по-малко. Септември регистрира 13-о поражение от началото на сезона и продължава да заема 12-а позиция в подреждането с 22 точки в актива си.

Бивш на Локо (Пловдив) се оплака: Треньорът ми каза, че ще пуска вратар, който не е по-добър от мен

Оплака се

Като цяло домакините повече заслужаваха победата, макар и в края трябваше да потреперят. "Смърфовете" създадоха повече положения през първата част, но стигнаха до гол едва в края. Мартин Ачков изпусна Матеус да Силва след дълго подаване от Джовани, десният краен бранител на "черно-белите" овладя на границата на наказателното поле и не остави шансове на Шейтанов с удар в долния ляв ъгъл, за да реализира дебютното си попадение с екипа на "смърфовете". Около четвърт час след подновяването на играта Локомотив удвои своята преднина. Домакините организираха бърза контраатака, започната от Джовани, който пробяга почти целия терен, направи двойно подаване с Димитър Илиев и сам преодоля технично Димитър Шейтанов за 2:0.

Домакините изпуснаха инициативата и позволиха на Септември да се върне в мача. Четвърт час преди кра попадение на Кабов беше отменено поради засада. В 81-ата минута Септември намали изоставането си.

Динко Хоркаш и Тодор Павлов не се разбраха кой да изчисти топката пред наказателното поле и се сблъскаха, а влезлият като резерва Валентин Йосков се възползва от грешката и вкара в опразнената врата. В добавеното време Локо можеше да стигне до трети гол, но Шейтанов отрази удар на Каракашев.