Локомотив (Пловдив) разби с 3:0 Берое в контролна среща, играна на Спортна база "Берое". Головете за "смърфовете" вкараха Кристиан Илич (14), Момчил Цветанов (37) и Димитър Илиев (57).

Първата добра възможност за гол бе за домакините. Еривалдо изпревари излезлия Луков, след това стреля, но защитник изчисти в корнер.

В 13-ата минута Ганев изби опасен удар с глава на Масоеро след центриране от корнер. Минута по-късно Локомотив поведе. Илич бе намерен от Митко Илиев и от няколко метра не сбърка.

Снимка 515201

В 16-ата минута Илиев опита да изненада Ганев с хубав прехвърлящ удар. Топката падаше под гредата, но вратарят на Берое успя да избие.

Гостите вкараха втори гол в 37-ата минута. Тогава Митко Илиев изведе Цветанов на празна врата и крилото не сбърка.

В края на полувремето гредата спаси "смърфовете" от гол след рикошет.

Снимка 515198

В 57-ата минута пловдивчани вкараха трети гол. Митко Илиев получи в наказателното поле и с прецизен удар насочи топката във вратата.

В 73-ата минута Пиргов спаси удар на Макута.

Стартови състави:

БЕРОЕ: Генадий Ганев, Карлос Охене, Кукула, Георги Ангелов, Георги Динков, Илиас Хасани, Александър Василев, Кийлън Лебон, Стив Фуртадо, Еривалдо, Иван Минчев;

ЛОКОМОТИВ: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Лукас Масоеро, Диниш Алмейда, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Момчил Цветанов, Лукас Салинас, Димитър Илиев, Кристиан Илич;