Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА у дома с 2:0 в последния 26-ти кръг от редовния сезон на efbet Лига. Головете за "смърфовете" отбелязаха Райън Бидунга (16') и Бирсент Карагерен (52')

"Армейците" започнаха по-активно двубоя и в първите минути успяха да се настанят в полето на своите на домакини, но не създадоха нищо опасно и Локомотив постепенно изравни играта.

Така се стигна до 16-а минута, когато "смърфовете" откриха резултата. Парвиз Умарбаев центрира от пряк свободен удар, Райън Бидунга бе оставен непокрит и с глава не остави шансове на Бусато.

Снимка 569980

Източник: startphoto.bg

Малко по-късно домакините имаха отличен шанс да удвоят преднината си. Петър Витанов напредна отляво и достави топката за Димитър Илиев, който стреля от точката за дузпа, но в обсега на Бусато, който успя да парира изстрела.

Локомотив (Пд) - ЦСКА 2:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата на "Лаута" е от значение и за двата тима

Второто полувреме започна по кошмарен начин за "армейците", които получиха второ попадение. Това се случи 7 минути след подновяването на играта, когато Димитър Илиев пусна извеждащ пас към Бирсент Карагерен, той навлезе в наказателното поле, финтира Мено Кох и с удар в близкия ъгъл удвои преднината на "смърфовете". Бусато не бе заел добра позиция и нападателят на Локомотив се възползва от това.

Снимка 569982

Треньорът на ЦСКА предприе тройна смяна и в игра се появиха Бисмарк, Вилдсхут и Гарсес. Те замениха Йоан Баи, Федерико Варела и Георги Йомов. Малко по-късно в игра се появи и юношата на "червените" Росен Божинов, който зае мястото на Филип Лам.

Рокадите в ЦСКА обаче не дадоха никакъв резултат и до края на мача "армейците" не успяха да застрашат по никакъв начин Илко Пиргов.

Снимка 569987

По този начин "червените" завършват редовния сезон в efbet Лига на 2-ро място с актив от 52 точки. Лудогорец има 9 точки аванс преди началото на плейофната фаза, но "орлите" имат още един двубой и могат да увеличат преднината си на върха.

Локомотив (Пловдив) завършва сезона на 7-мо място със събрани 34 точки и е сред фаворитите за класиране на бараж за Европа.