Локомотив (Пловдив) победи Царско село в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. "Смърфовете" се наложиха с 2:0 на "Лаута".

Двете попадения станаха дело на бившия играч на "царете" Георги Минчев. Така пловдивчани заеха второто място с 46 точки.

Гостите са 9-ти с 25 пункта. Срещата беше официален дебют за новия старши треньор на Царско Антони Здравков, който замени Любо Пенев.

Двубоят на "Лаута" мина под натиска на домакините, които се отличиха с куп пропуски. Най-фрапантният от тях бе този на Димитър Илиев, който не вкара на сантиметри от голлинията.

Първото попадение падна в 22-ата минута. Момчил Цветанов отне топка в средата на терена, направи двойно подаване с Димитър Илиев, а Чико центрира и Георги Минчев на празна врата откри за 1:0. Нападателят не изрази радостта си от уважение към бившия си отбор.

Локомотив (Пловдив) - Царско село, Минчев наказа два пъти бившия си отбор

Двубоят е днес от 19:30 часа

В 32-ата минута се стигна до може би най-запомнящия се момент в мача. Димитър Илиев открадна топката от Пласид, който я прати точно в него, напредна сам срещу вратата и точно пред голлинията, притичалият Луис Педро се намеси самопожертвувателно и изби топката. Футболист №1 на България имаше претенции за игра с ръка на футболиста на гостите, но съдията Занев бе категоричен, че дузпа няма. През втората част, домакините продължиха да пропускат.

В 59-ата минута, Димитър Илиев отне топката от Бандаловски, Педро успя да го спре, но в крайна сметка, той се измъкна и подаде към Умарбаев, халфът стреля, Пласид изби. Топката попадна в Минчев, който се засуети и защитник изчисти, която попадна в Момчил Цветанов, но той нацели напречната греда, върна се в Минчев, той стреля и вкара, но бе в засада.

В 70-ата минута, Де Са пусна успореден пас към Стефан Христов, който около 5 метра нацели в главата Пиргов.

Четири минути по-късно Локо успя да удвои. След корнер за "смърфовете", защитниците на Царско село се проявиха с две доста нескопосани прояви, като Педро буквално качи топката на главата на Георги Минчев, който не сгреши и за втори път наказа бившия си тим. До края на мача не се стигна до нови опасности и така Локо спечели с 2:0.