Локомотив (Пловдив) победи с 2:0 Царско село в контролна среща, която бе дебют на Любослав Пенев начело на столичани. Проверката се игра на комплекс "Царско село".

Попаденията за гостите отбелязаха Доминик Малонга и Диниш Алмейда през първото полувреме.

За домакините дебют направиха Михаил Иванов и Кристиян Чипев, както и двама юноши.

"Смърфовете" откриха резултата в 26-ата минута, когато Малонга се разписа с глава след центриране.

Снимка 481425

Източник: facebook

Диниш Алмейда стреля от границата на наказателното поле в 37-ата минута, топката рикошира в защитник на Царско село, заблуди Джони Пласид и влезе в мрежата му за 0:2.

Пет минути след началото на второто полувреме Анте Аралица бе изгонен с директен червен картон заради грубо нарушение срещу играч на "царете".

Последваха добри намеси от Пласид след удари на Карагарен и Клапан.

В 87-ата минута Царско село можеше да отбележи почетен гол, но Хулио Родригес не успя да чукне топката в мрежата на Пиргов.