Локомотив (Пловдив) победи Пирин като гост с 3:2 в много зрелищен мач от efbet Лига.

Домакините от Благоевград поведоха на почивката чрез Станислав Костов, но през втората част Георги Минчев (58,62, 88-дузпа) заби хеттрик и донесе важни три точки за своите. В добавеното време Манолев също реализира дузпа, за да оформи крайното 2:3.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Пирин (Благоевград) - Локомотив (Пловдив), голово шоу през втората част

Вижте тук

Първата добра възможност за гол се откри пред "смърфовете". В 18-ата минута Карагарен се озова сам отдясно след грешка в защитата на Пирин. Националът напредна с топката и опита да намери оставения непокрит в наказателното поле Георги Минчев, но не сполучи с подаването.

В 29-ата минута Пирин поведе. Костов отне топката от Умарбаев, напредна и отправи удар, който беше блокиран от Биков. Топката обаче отново попадна в краката на Слави и той със силен шут от десетина метра не остави шансове на Редер.

Локомотив не успя да се съвземе след попадението и до края на първата част не създаде нищо значимо на терена.

"Смърфовете" изравниха в 58-ата минута. Разписа се Георги Минчев. Умарбаев получи от Томашевич пред наказателното поле и центрира. Минчев успя да изпревари Бодуров и насочи топката в левия ъгъл за 1:1.

Четири минути по-късно гостите осъществиха пълен обрат. Янчев намери Димитър Илиев отдясно. Нападателят центрира остро за Минчев, който от воле от 6-7 метра разпечата Хенгелман.

В 68-ата минута Минчев беше близо до хеттрик. Нападателят беше оставен непокрит след центриране на Умарбаев от корнер и нанесе удар с глава от няколко метра, но стражът се намеси блестящо и изби.

В 86-ата минута Карагарен проби отдясно, навлезе в наказателното поле и след леко съприкосновение с Иван Тасев падна на тревата. Никола Попов прецени, че това е достатъчно, за да отсъди дузпа. Митко Илиев даде възможност на Георги Минчев да оформи своя хеттрик от бялата точка и нападателят с безупречен удар в средата на вратата вкара за своя хеттрик.

В 90-ата минута Гомис фаулира връхлитащия в наказателното поле Тасев. Попов отново беше категоричен - дузпа за домакините. Зад топката застана Манолев, който с удар в левия ъгъл не сбърка.

С успеха пловдивчани събраха 23 точки и излязоха на шесто място във временното класиране. Пирин е предпоследен с 12 точки.