Локомотив (Пловдив) стигна до трудна победа над Монтана в мач от 24-ия кръг на efbet Лига.

"Смърфовете" се наложиха с 1:0 като гост, с което продължават да са на второто място в класирането.

Тимът на Александър Тунчев е на шест точки от лидера Лудогорец, който обаче е и с мач по-малко. Монтана пък се намира в опасната зона, заемайки 12-ата позиция с 19 пункта.

Снимка 527214

Днешният успех дойде след доста усилия за гостите. Единственото попадение стана дело на Георги Минчев от фаул през второто полувреме. Срещата премина с доста нерви, като след края на първото полувреме за малко не се стигна до масов бой с участието на Терзиев и Умарбаев.

Първите минути започна с натиск на гостите. "Смърфовете" владееха топката, но така и не успяваха да намеят пътя към вратата на Марио Кирев.

В едно от редните опасности Димитър Илиев засече центриране отляво, намери Минков, който се завъртя и стреля, но неточно.

Монтана - Локомотив (Пловдив), Минчев откри за гостите

Ще се тества системата ВАР

Последва сериозна борба за надмощие. Домакините стояха добре на терена и не позволяваха на съперника да вкара.

След края на първото полувреме, прехвърчаха искри след като Умарбаев бе бесен, скочи на бой на играча на Монтана - Терзиев. Причината, изглежда се криеше в реплика на футболиста на домакините към един от основните състезатели на "смърфовете". Съдията овладя ситуацията с жълти картони.

През втората част, гостите продължаваха да опитват да вкарат попадение. В първите минути след подновяването на играта, Башлиев отне пред Момчил Цветанов и веднага пусна извеждащ пас към Тони Тасев, който се засуети и не успя да стреля от добра позиция.

В 68-ата минута Пиргов допусна сериозна грешка. Опитният страж излезе, за да избие топката от краката на Тони Тасев, той стреля от далечна дистанция към опразнената врата, но в аут.

В 74-ата минута "смърфовете" най-после стигнаха до попадение. Минчев изпълни от фаул по техничен начин, право в мрежата на Кирев за 0:1.

До края на мача, нервите взеха връх и дори иначе спокойният треньор на гостите Александър Тунчев получи жълт картон след реплики към съдията.