Локомотив (Пловдив) стигна до победа с 2:1 над Локомотив (София) в железничарското дерби от 15-ия кръг на efbet Лига.

След безлично първото полувреме, футболистите на треньора Александър Тунчев дръпнаха в резултата с два бързи гола, които бяха дело на Димитър Илиев (54'), който бе точен от дузпа и Георги Минчев (59'). Гостите пък останаха с човек по-малко, след като Карим Бухмиди игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт картон. Все пак в края на срещата Виржил Пинсон (88') успя да се разпише за "червено-черните".

Локомотив (Пловдив) - Локомотив (София): 2:1 (Развой на срещата по минути)

Проследете срещата на живо тук

Така Локо (Пд) изпревари Арда и застана на 7-ото място в класирането на първенството с актив от 20 точки, с 1 по-малко от отбора на Берое. Столичните "железничари" пък са на 11-а позиция с 14 пункта.

Двубоят започна равностойно, като с напредването на първите минути, домакините започваха да владеят все повече и повече топката, но така и не успяваха да стигнат до опасност пред вратата на Александър Любенов.

Снимка 554386

В 14-ата минута Димитър Илиев пусна хубав пас към Лукас Салинас. Футболистът опита да шутира от границата на наказателното поле, но прати топката далеч от вратата.

Снимка 554385

В 43-ата минута Бирсент Карагарен нахлу в пеналтерията на гостите, но отправи разочароващо подаване към връхлитащия Димитър Илиев. Така първото полувреме завърши без отбелязан гол.

Търси се генерален спонсор за Локомотив (София)

Една от фирмите е свързана с букмейкърския бизнес

Втората част започна отлично за домакините, които получиха право да изпълнят дузпа, след като Карим Бухмиди игра с ръка в наказателното поле и получи втори жълт картон. Димитър Илиев се нагърби с отговорността и не сгреши.

Снимка 554383

Пет минути по-късно пловдивчани удвоиха преднината си. Дълго центриране отдясно стигна до Димитър Илиев, който бе оставен непокрит. Напдателят имаше времето да се ориентира и да подаде към Георги Минчев, който от непосредствена близост до вратата опъна мрежата на Александър Любенов.

Снимка 554382

В 78-ата минута зрителите станаха свидетели на рядкосрещан момент. Пловдивчани получиха правото да изпълнят непряк свободен удар в наказателното поле, след като Александър Любенов улови подадената към него топка от защитата на столичните локомотивци. Във въпросната ситуация Умарбаев чукна кълбото за Карагарен, който обаче го прати над вратата на Любенов.

Снимка 554380

В следващите минути численото превъзходство си каза думата и "черно-белите" контролираха случващото се на терена в очакване на последния съдийски сигнал.

Това обаче се случи, след като столичните "железничари" успяха да отбележат едно попадение в 88-ата минута. Виржил Пинсон пое топката след хубаво подаване и с прецизен удар не остави шансове на Лукас Рейдър.