Локомотив (Пловдив) победи Ботев (Пловдив) в дербито на 9-ия кръг на efbet Лига.

"Смърфовете" се наложиха с 1:0 на стадион "Локомотив" след здрава битка, в която залогът за двата отбора е повече от голям. Единственото попадение стана дело на Дион, който се разписа в началото на второто полувреме.

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив), (Развой на срещата по минути)

Драма на "Лаута"

Ожесточена битка имаше и по трибуните като в началото на двубоя двете агитки, които бяха разделени едва от един сектор, се обстрелваха със седалки, а бултрасите дори запалиха част от тях.

Снимка 586296

Източник: startphoto.bg

През първата част домакините владееха инициативата, но чистите голови положения липсваха. След подновяването на играта, "смърфовете" излязоха напред в резултата. Витанов се освободи хитро от Току, нахлу отляво и намери Карагарен. Нападателят пусна успореден на голлинията пас и Бабакар Дион на празна врата от близка дистанция отбеляза.

Снимка 586298

В 59-ата минута Бароан стреля, Павлов изби от голлнията. "Канарчетата" продължиха да налагат натиск, но така и не успяваха да стигнат до попадение. В 84-ата минута Брахими вкара топката в мрежата, но Волен Чинков не зачете попадението заради нарушение на Виктор Генев в атака.

Снимка 586284

До края на мача "жълто-черните" бяха по-дейният отбор. Секунди преди края те можеха да изравнят след като Секулич стреля точно към вратата, но вратарят на домакините се разтегна максимално и улови.

След този мач Локомотив е на 4-ото място с 16 точки, докато Ботев е на 15-ата позиция с 4 точки.