Локомотив (Пловдив) победи Арда в сблъсък от 22-ия кръг на efbet Лига. "Смърфовете" се наложиха с 2:0 в Кърджали.

По този начин тимът на Александър Тунчев зае 2-ото място във временното класиране, с 43 точки, колкото има и ЦСКА. Арда пък е на 4-ата позиция с 38 пункта.

Попаденията в днешния мач станаха дело на Кристиан Илич и Димитър Илиев.

Загубата бе тежък удар за домакините, които през седмицата се класираха на полуфиналите за Купата, отстранявайки ФК ЦСКА 1948. Локо (Пловдив) пък игра продължения с Лудогорец и загуби.

Снимка 523755

Срещата започна с натиск на Арда. Домакините владееха инициативата значително, но така и не създадоха чисто голово положение.

Арда - Локомотив (Пловдив), Илич и Илиев удариха домакините

Тимът от Кърджали все още няма победа над "смърфовете"

В 25-ата минута се стигна до първата по-значима опасност. Иван Коконов фаулира Малембана, а централният бранител изпълни опасно, Иван Караджов се разпъна и изби топката, която влизаше във вратата му.

"Смърфовете" взеха инициативата и създадоха куп положения в следващите минути. В 33-ата минута, Кристиан Илич пусна към Димитър Илиев с пета, нападателят стреля много добре по диагонала, но Караджов се намеси и спаси.

Три минути преди края на полувремето, Алекс Петков препъна Димитър Илиев, Салинас центрира топката в наказателното поле от прекия свободен удар, но Петков компенсира грешката си като изби.

През втората част пловдивчани нанесоха удар. В 47-ата минута поведоха след като Салинас подаде в дълбочина към Димитър Илиев, който намери на дузпата Кристиан Илич, той стреля с едно докосване, получи се лек рикошет, който се оказа фатален за Иван Караджов - 0:1.

В 54-ата минута Арда направи много груба грешка. Александър Георгиев върна топката към Таравел, той пропусна, за да може Иван Караджов да отиграе, а Димитър Илиев засече подаването и вкара на опразнената врата за 0:2.

Последва опит на Арда да отговори на тежкия удар. Домакините обаче така и не създадоха нищо опасно и Локо (Пловдив) си тръгна с трите точки.